Działająca już od ponad 10 lat na ryku polskim firma FOKO z Warszawy zaprosiła wspólnie ze swoim szwedzkim partnerem firmą FRICO przedstawicieli firm współpracujących na trzydniowe spotkanie połączone z seminarium.Spotkanie w barokowym pałacu w Oborach pod Konstancinem rozpoczęło się 13 września w godzinach wieczornych wspólną kolacją – grillem na świeżym powietrzu, gdzie wśród wyśmienitych potraw królował wspaniale upieczony łosoś.
Zaproszonych na seminarium gości przywitał oraz przedstawił dyrektor handlowy firmy FOKO Ireneusz Rafał Majdowski. Program seminarium zdominowała prezentacja nowego typoszeregu kurtyn powietrznych typu AD (Air Door), które przede wszystkim charakteryzują lepsze osiągi zarówno jeżeli chodzi o przepływ, jak i prędkość powietrza. Kurtyny AD cechuje także zwarta, estetyczna obudowa w dowolnym kolorze RAL (na zamówienie) oraz niski poziom dźwięku pracującego urządzenia.
Nowa seria urządzeń sukcesywnie będzie zastępować dotychczasową serię AC.
Podczas wykładów zaprezentowano także nowe rodzaje kurtyn do montażu w nietypowych otworach, w tym urządzenia do zabudowy w stropach podwieszanych, do montażu w drzwiach obrotowych oraz kurtyny korynckie odpowiednie dla reprezentacyjnych miejsc. Te ostatnie wyróżnia wysoka jakość wykonania z bardzo elegancką obudową w wersji matowej lub z połyskiem.


W czasie obrad
(referowali m.in. Paweł Dąbrowski oraz Adam Komorowski)

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie nagród dla najlepszego dystrybutora lokalnego urządzeń FRICO za osiągnięcia w sprzedaży w latach 1999-2001 uwieńczone uroczystą kolacją. Figurką kryształowego Vikinga (wiking jest symbolem FRICO) oraz okolicznościowymi dyplomami wyróżniono 3 firmy: NORD z Gdańska, MONTIB z Wrocławia oraz IGLOTECHNIK z Zielonej Góry. Nagroda Vikinga za udaną wieloletnią współpracę została przyznana po raz pierwszy w historii FOKO. Firma zapowiedziała tradycję jej przyznawania odtąd co rok.
Nagrodę przedstawicielkom firmy MONTIB oraz NORD
wręczał prezes zarządu firmy FOKO Jan Wojciech Fajst

Prócz wręczenia nagród zasłużonym dystrybutorom okazją do wspólnego spotkania się partnerów FOKO z całej Polski było również 70-lecie istnienia firmy FRICO. FRICO jest jednym z wiodących producentów kurtyn powietrznych w świecie od czasu, gdy w 1932 roku Mr Friberg otworzył pierwszą fabrykę w szwedzkim Göteborgu. Obecnie firma jest w posiadaniu trzech fabryk: w Szwecji, Norwegii i Francji, a jej główna siedziba znajduje się w szwedzkim Partille.
Oprócz kurtyn powietrznych firma FRICO AB jest także światowym liderem w projektowaniu i produkcji nagrzewnic powietrza (m.in. seria Tygrys i Kot). W jej ofercie znajdują się także wentylatory sufitowe ICF oraz promienniki podczerwieni, w tym kasetowe do zabudowy w suficie podwieszanym.
Obecnie firma ta działa w ponad 50 krajach, umacniając co roku swoją sieć dystrybutorską na wszystkich kontynentach. W samej Europie znajduje się 6 oddziałów FRICO. Obrót firmy FRICO osiągnął w 2002 roku 25 000 000 €.
FOKO, generalny przedstawiciel firmy FRICO AB w Polsce, dba o swoich klientów w Polsce udostępniając im katalogi techniczne urządzeń w języku polskim. Katalog znajduje się również na nośniku CD (zamówienie poniżej), którego 10 000. nakład rozszedł się od września 2001 roku w 90%!
Jednym z priorytetów firmy jest dobra obsługa klienta, czemu służą podnoszące kwalifikacje szkolenia osób współpracujących z firmą. FRICO posiada certyfikat systemu zarządzania ISO 9001 a jej wyroby zgodne są z marką CE. Siłą firmy jest również odpowiednio dobrany personel, który potrafi fachowo doradzić klientowi najbardziej dostosowany do jego potrzeb towar. Profesjonalizm zespołu jest doskonalony systematycznymi szkoleniami u szwedzkiego producenta. Motorem sprzedaży firmy są dystrybutorzy lokalni, których liczba wzrasta z roku na rok.
Spotkanie było miłym wydarzeniem służącym integracji, nawiązaniu nowych kontaktów, miejscem dyskusji oraz przypomnieniem i prezentacją nowych urządzeń. Zjazd dystrybutorów był też okazją do wypoczynku. Znalazło się bowiem nieco czasu na miły spacer po okalającym pałac parku oraz zwiedzanie siedemnastowiecznych komnat.
ZAMÓW CD FRICO