Data rozpoczęcia
2008-10-07
Data zakończenia
2008-10-07

4-8.11.2008r., Wrocław

4-8 listopada we Wrocławiu odbędą się VII Europejskie Dni Oszczędzania Energii, podczas których specjaliści z Polski i Europy omawiać będą kwestie związane z budownictwem energooszczędnym. Wbrew zapowiedziom Urzędu Regulacji Energetyki, ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych nie zostaną uwolnione od 1 stycznia 2009 roku. Nie znaczy to jednak, że koszty ogrzewania nie wzrosną - wciąż drożejący węgiel sprawia, że coraz więcej konsumentów szuka możliwości zaoszczędzenia.

- Temat energooszczędności dotyczy nie tylko zachowań odbiorców indywidualnych, ale przede wszystkim etapu projektowania budynków, a więc architektów, konstruktorów, instalatorów - uważa Ewa Kosmala, dyrektor ds. technicznych Knauf Insulation - producenta izolacji - Wszyscy musimy się zmierzyć z nowymi wymogami jakie nakłada na nas Unia Europejska oraz bieżące sytuacja na rynku energetycznym w kraju.

Właśnie temu mają służyć Dni Oszczędzania Energii. Na tegoroczną edycję składa się sześć paneli dyskusyjnych, które dotyczyć będą m.in. energii odnawialnych w budownictwie, certyfikatów energetycznych oraz audytu energetycznego. Uczestnicy będą mieli również możliwość wyjazdu do Smolca, gdzie powstał pierwszy dom pasywny.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem www.cieplej.pl.