W dniu 1 kwietnia br w Centrum PKOl odbyła się konferencja prasowa podsumowująca sezon 2008/2009 w biathlonie zorganizowana we współpracy z firmą Viessmann, która jest strategicznym sponsorem reprezentacji Polski. W konferencji udział wzięli władze Związku i Viessmann oraz nasi najlepsi polscy biathloniści Tomasz Sikora, Weronika Nowakowska i Krystyna Pałka.


Viessmann od lat czynnie angażuje się w propagowanie i wspieranie sportu, a w szczególności dyscypliny zimowe - biathlon, skoki narciarskie, biegi narciarskie itp. Od 13.10.2008 roku firma Viessmann podpisała umowę o współpracy w zakresie usług reklamowych, promocyjnych i patronackich z Polskim Związkiem Biathlonu. Od tego momentu Viessmann jest Sponsorem Strategicznym Reprzentacji Polski w biathlonie w sezonie 2008/2009 oraz 2009/2010.

Dotychczas Viessmann był dla nas znany jako producent kotłów i kolektorów słonecznych. Od niedawna firma wkroczyła również na rynek klimatyzacji oferując pompy ciepła typu powietrze/woda VITOCAL 100-A (patrz CH&K nr 4/2009). Podczas targów ISH 2009 we Frankfurcie firma zaprezentowała również układy typu split z jednostkami ściennymi oraz kasetami. Wg informacji od przedstawiciela produkty te być może zostaną wprowadzone na nasz rynek jeszcze w tym roku lub od następnego.
Chłodnictwo&Klimatyzacja