Koncern Viessmann rozbudowuje sektor instalacji grzewczych dla przemysłu.

Viessmann przejmuje HKB Ketelbouw
W maju bieżącego roku Viessmann Group przejął holenderskiego producenta kotłów grzewczych wysokoparametrowych oraz parowych, firmę HKB Ketelbouw B.V.
HKB specjalizuje się w wytwarzaniu kotłów o bardzo wysokich mocach, przeznaczonych do zastosowania w przemyśle. Dzięki temu przejęciu Viessmann mógł rozszerzyć zakres mocy oferowanych przez siebie kotłów z wcześniejszych 20 MW do 116 MW (120 ton pary na godzinę).

KHB Ketelbouw została założona w 1989 roku i ma dziś siedzibę w holenderskiej miejscowości Venlo. Głównym obszarem działalności firmy jest projektowanie, konstruowanie oraz produkcja kotłów przemysłowych i systemów recyrkulacji ciepła, poprzez budowę instalacji, aż po budowę kompletnych kotłowni dla przemysłu.
HKB cieszy się na świecie doskonałą renomą głównie jako producent rozwiązań dostosowanych do specyficznych oczekiwań poszczególnych klientów, który posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej realizacji projektów. W minionym roku przedsiębiorstwo KHB Ketelbouw wypracowało obrót w wysokości 15 milionów euro. Firma zatrudnia 70 pracowników.

Nowe perspektywy dla firmy Viessmann

Ogromne know-how w budowie instalacji na całym świecie, które firma HKB zgromadziła przez lata swojej działalności, będzie wzbogacane w Grupie Viessmann. Dzięki rozszerzeniu spektrum produktów przed sektorem instalacji przemysłowych
w firmie Viessmann otwierają się nowe perspektywy. W związku z wysokim zakresem mocy kotły produkowane przez HKB Ketelbouw posiadają duże gabaryty. Położenie fabryki HKB bezpośrednio przy porcie w Venlo jest idealne, gdyż umożliwia dogodny transport wykorzystujący drogę morską.

Produkty oraz wiedza i doświadczenie HKB z jednej strony i ogromna międzynarodowa sieć dystrybucji Viessmann Group z drugiej w zasadniczy sposób przyczynią się do dalszego wzrostu obrotów na niezwykle przyszłościowym międzynarodowym rynku dużych instalacji grzewczych jak i parowych w przemyśle.

Viessmann Group

Viessmann Group jest jednym z wiodących producentów systemów grzewczych na świecie. Ta założona w roku 1917 rodzinna firma zarządzana jest obecnie przez radę nadzorczą pod przewodnictwem prezesa zarządu, Dr. Martina Viessmanna. Obrót koncernu, zatrudniającego 9400 pracowników, wynosi ponad 1,7 miliarda euro.
Z siecią dystrybucji obejmującą 74 kraje, z 32 własnymi spółkami i 120 oddziałami sprzedaży na całym świecie, firma Viessmann nastawiona jest na działalność międzynarodową. 56 % obrotu firmy wypracowywane jest za granicą.

Kompleksowa oferta dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań

Domy jednorodzinne lub szeregowe, duże budynki mieszkalne i przemysłowe czy lokalne sieci ciepłownicze – dla każdego obszaru zastosowania Viessmann oferuje indywidualne rozwiązania – systemowo i z jednej ręki z urządzeniami wykorzystującymi wszystkie nośniki energii.


Źródło: TESTA Communications Sp. z o.o.