Firma Viessmann, producent systemów grzewczych, oraz prezes firmy Viessmann Roland Krause zostali wyróżnieni statuetką i tytułem POLSKIEGO HERKULESA 2009. Ugruntowana pozycja w branży, a także skuteczne zarządzanie zostały zauważone i docenione przez kapitułę redakcji i rady programowej miesięcznika „Builder”.

Viessmann Herkulesem 2009
25 lutego, w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się Gala Buildera, podczas której przyznano tytuł oraz srebrną statuetkę POLSKIEGO HERKULESA 2009 firmie Viessmann- producentowi oszczędnych i efektywnych systemów grzewczych oraz jej prezesowi, Rolandowi Krause.

Tytuł i statuetka POLSKIEGO HERKULESA są przyznawane od kilku lat przez redakcję i radę programową miesięcznika „Builder” firmom, organizacjom i ich szefom za szczególne osiągnięcia i ugruntowaną pozycję w branży budowlanej oraz osobom, które swoją dotychczasową działalnością wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego budownictwa.

POLSKI HERKULES 2009 przyznany firmie Viessmann jest potwierdzeniem nie tylko jej wysokiej pozycji w branży, ale również dobrze obranego kierunku rozwoju. Innowacyjne technologie stosowane w systemach grzewczych, a także wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej i ekonomicznej, która jest doceniana przez inwestorów zwłaszcza w tych trudnych ekonomicznie czasach. Z kolei prezes Roland Krause został doceniony za konsekwencję, skuteczne zarządzanie firmą Viessmann, a także za aktywną działalność na rzecz propagowania odnawialnych źródeł energii i rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy efektywności polskiego sektora grzewczego, zarówno na gruncie indywidualnym, jak również społecznym. Jak mówi: „ Jestem zaszczycony, a także dumny z faktu, że działalność firmy Viessmann na rzecz rozwoju i zwiększenia efektywności branży grzewczej, a także ochrony klimatu została doceniona statuetką POLSKIEGO HERKULESA. Tylko w 2009 roku w Polsce łączna moc zainstalowanych urządzeń Viessmann wyniosła 1 miliard watów energii. Dzięki temu do atmosfery trafiło 200.000 ton mniej dwutlenku węgla, a także zaoszczędziliśmy 340.000 ton paliw kopalnych”.

Źródło: ''