Po raz pierwszy w Polsce został zorganizowany ranking marek z sektora B2B – Business Superbrands.


Business Superbrands to trzeci w Polsce – po Superbrands i CoolBrands – projekt organizowany przez agencję New Communications na zlecenie The Superbrands Ltd. Wzięły w nim udział najważniejsze marki na polskim rynku z branży business to business, a uczestnictwo było możliwe wyłącznie po uzyskaniu zaproszenia. Jak we wszystkich, ponad 70 krajach, również w Polsce kryterium doboru były niezależne badania rynku, bazy i statystyki zawierające dane o sprzedaży, kwoty przeznaczone na reklamę. Początkowo na liście pojawiło się ok. 5000 marek z branży usługowej. Po wstępnej selekcji, do oceny przez Radę Marek – zasiadło w niej 20 niezależnych sędziów, specjalistów w tej dziedzinie – pozostało ich ponad 1000. Następnie te marki, które otrzymały największą liczbę punktów, zostały zaproszone do udziału w programie, obejmującym wydanie albumu zawierającego case studies najsilniejszych marek B2B oraz uroczystą Galę, na której zwycięzcom w danych kategoriach zostały wręczone statuetki.
Business Superbrands to projekt, który ma na celu wybór najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek business to business obecnych na naszym rynku.


Wśród pierwszych w Polsce uhonorowanych tym tytułem jest firma Viessmann.
Viessmann znalazł się pośród takich marek jak 3M, Accenture, Amplico AIG Life, Ciech, Cityboard Media, Hotel SPA Dr Irena Eris, House of Skills, Korn/Ferry, Kredyt Bank, Lotos, Netia, PGNiG, Pioneer Pekao TFI, Polpharma, Raiffeisen Bank, RWE STOEN, Tele-Fonika Kable, TUiR Warta, TVN 24, WSPiZ im. Leona Koźmińskiego.
Według organizatorów międzynarodowego rankingu Business
Superbrands, Viessmann
to marka, która osiągnęła najlepszą
reputację w kategorii
„Power & Heat Engineering”.
Wchodząc do tego grona, Viessmann
udowodnił, że doskonale
odnajduje się na polskim rynku,
a także z powodzeniem konkuruje
z najsilniejszymi markami,
nawet spoza swojej branży.

Firma Viessmann zajmuje się techniką grzewczą i oferuje kompleksowe rozwiązania zarówno dla obiektów indywidualnych, jak i ogólnych. Służy temu szeroka oferta kotłów wiszących i stojących o zróżnicowanej konstrukcji i różnorodnym przeznaczeniu, jak również rozbudowane systemy automatyki. Ofertę Viessmann uzupełniają urządzenia z tzw. Zakresu Odnawialnych Źródeł Energii, a więc kolektory słoneczne i pompy ciepła, a także systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.