Data rozpoczęcia
2009-10-20
Data zakończenia
2009-10-23

20-23.10.2009 Jachranka


VI TARGI ENERGII odbędą się w Jachrance w dniach 22 i 23 października 2009 r. w Centrum Kongresowym "Warszawianka".

Przewidujemy, że tegoroczne Targi będą się cieszyć dużym zainteresowaniem wszystkich grup odbiorców oraz stanowić platformę dyskusji, wymiany poglądów oraz ofert w zakresie rynku energii w Polsce. Rokrocznie wzrasta liczba uczestników Targów Energii (V Targi odwiedziło prawie 230 osób). W bieżącym roku planujemy spotkać się w nie mniejszym gronie. Wzorem poprzednich lat Targi składają się zarówno części seminaryjnej, jak i tzw. handlowego parkietu targowego, na którym można będzie zapoznać się bezpośrednio z ofertami sprzedawców energii elektrycznej. Po raz pierwszy, jako wystawców, planujemy,także zaprosić wybrane przedsiębiorstwa związane z obszarem efektywności energetycznej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
pozostajemy z poważaniem,
Komitet Organizacyjny VI Targów Energii

O edycji 2008:
23 i 24 października w Jachrance odbędą się już piąte Targi Energii. W tym roku zostaną one zdominowane przez dyskusje o tym, jak skuteczniej rozwijać rynek energii elektrycznej i jaką pozycję powinien zajmować Prezes URE.
- Szczególnie ważnym elementem rozwoju rynku energii w Polsce są polskie oraz unijne zmiany formalno-prawne, dlatego podczas Targów sporo miejsca zostanie poświęcone tym zagadnieniom. Istotna będzie także dyskusja o nowej roli Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zagadnieniach związanych z konkurencyjnością oraz efektywnością polskiej energetyki - mówi Marek Kulesa, dyrektor biura Towarzystwa Obrotu Energią (TOE), które jest współorganizatorem Targów.
Wśród dyskutantów będą m.in. Halina Bownik - Trymucha z URE, która będzie mówiła o nowej roli Prezesa URE na rynku energii elektrycznej po pełnym jego uwolnieniu, o tym dlaczego rynek energii nie działa będą spierali się m.in. przedstawiciele Energi-Obrót oraz PGE.
O wpływie unijnych i polskich uregulowań na rynek energii elektrycznej i sytuację odbiorców poinformuje Henryk Kaliś z ZGH Bolesław, Mirosław Semczuk z PJCEE KAPE będzie mówił o możliwości zwiększenia efektywności energetycznej w przemyśle.
Sporo miejsca zajmą także dyskusje o kształtowaniu się cen energii oraz problemach odbiorców z korzystaniem z wolnego rynku energii.
Strona Targów Energii; http://www.targienergii.pl/