Vestas Polska otrzyma nagrodę "Success Story of the Year 2008/2009" przyznawaną przez Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie podczas obchodów Święta Konstytucji Danii.

Vestas Polska otrzyma nagrodę


Firma Vestas działa w Polsce od 2003 roku. Główne biuro Vestas Polska znajduje się w Szczecinie. Obsługuje ono nie tylko Polskę, ale też rynki państw nadbałtyckich, Danię, Finlandię i Norwegię. Vestas Polska zatrudnia 57 osób w 7 biurach regionalnych, które są w pełni samodzielne w zakresie finansów, QSE, IT i administracji. Vestas Polska otrzymała w 2008 certyfikaty ISO 9001, 14001 i OHSAS 18001.
Vestas Polska dzięki zainstalowanym 115 turbinom dostarcza 219MW energii, co zapewnia firmie 50% udziału w rynku. Vestas jest nie tylko czołowym dostawca nowoczesnej energii, ale także jedynym wytwórca turbin na polskim rynku, oferującym pełen łańcuch usług, jak porady dotyczące sprzedaży, usługi budowlane i inne usługi posprzedażne.
Rozwój i sukcesy Vestas na polskim rynku przyczyniły sie w głównej mierze do otrzymania przez firmę tytułu: “Success Story of the Year”. Nagroda przyznawana jest przez Duński Klub Biznesu w Polsce działający w ramach Ambasady Królestwa Danii w Warszawie. Laureatami poprzednich edycji były znane duńskie firmy, takie jak Danfoss, Netto, Carlsberg, Faber czy Krüger.

Duńskie przedsiębiorstwa są bardzo aktywne w Polsce. Każdego roku nowe inwestycje mają miejsce w różnych segmentach polskiej gospodarki. Obecnie działa ich w Polsce ponad 500. Liczba ta stale rośnie potwierdzając pozycję Polski, jako ważnego partnera handlowego Danii. Wymiana handlowa miedzy Danią a Polską rozwija się dynamicznie. Bilans handlowy miedzy Dania a Polska jest zrównoważony na poziomie około 17 mld DKK. Polska jest 10. na liście największych rynków eksportowych Danii.
Danish Business Club Poland (DBCP) składa się z ponad 200 członków. Otrzymują oni regularnie tematyczne newslettery zawierające informacje o polskiej gospodarce. Poza tym, członkowie mają szansę uczestniczyć w konferencjach i warsztatach, organizowanych specjalnie dla nich. Raz w roku członek DBCP zostaje wyróżniony Nagrodą Success Story. Nagroda przyznawana jest firmie, która odniosła sukces na rynku Polski w zakresie nowych inwestycji, wysokich obrotów, udziału w rynku lub podpisania znaczącej umowy.
Źródło: Ambasada Królestwa Danii w Warszawie