VENTUS to nowy typoszereg central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oferowanych przez firmę VTS. Nowe centrale są efektem strategii ciągłego doskonalenia produktu - pracy doświadczonego zespołu specjalistow oraz wnikliwej analizy potrzeb rynku. Wykorzystanie zaawansowanej inżynierii materiałowej oraz wprowadzenie całkowicie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło uzyskać centralę doskonale spełniającą oczekiwania odbiorców. Typoszereg VENTUS, to produkt stworzony z potrzeb Klientow.


Nowa linia VENTUS zastąpi znaną od dawna serię central typu CV-A i CV-P.
Seria VENTUS to 16 wielkości urządzeń zapewniających ich optymalny dobór do danej kubatury budynku. Minimalna wysokość - tylko 36 cm - umożliwia montaż w pomieszczeniach technicznych, użytkowych i wewnątrz kanałów wentylacyjnych.
Zaprojektowanie obudowy bez szkieletu aluminiowego, wyeliminowanie zjawiska kondensacji wilgoci oraz wykorzystanie paneli typu "sandwich" z pianką PU i antykorozyjną powłoką ochronną pozwala na zastosowanie w różnych strefach klimatycznych (od -40°C do +70°C).
Nowy sterownik przemysłowy z zewnętrznym pulpitem sterującym Human Machine Interface pozwala łatwo odczytać oraz zadać pożądane parametry pracy z dowolnego miejsca w obiekcie. System automatyki jest w pełni kompatybilny z BMS.
Oferowany jest szereg wymienników o efektywności do 85%. Optymalna prędkość przepływu powietrza zmniejszona została do 2,6 m/s. Wentylator można dopasować do wydajności - dla najbardziej popularnych wielkości central dostępna jest jego opcja w dwóch wielkościach.
Produkty posiadają niezbędne atesty i certyfikaty - Eurovent, ISO 9001 - 14001, CE, TUV. VTS oferuje 5-letnią gwarancję na urządzenia.
Aby zapewnić jak najlepszą okazję poznania możliwości nowego produktu, VTS rozpoczął światowy cykl prezentacji typoszeregu central VENTUS pod nazwą VENTUS – roadshow REWOLUCJA 2005. Pierwsze spotkanie tego cyklu odbyło się 3 listopada br. w czeskiej Pradze. Kolejne, a zarazem pierwsze w Polsce, show nowej linii urządzeń odbyło się 8 listopada w Gdańsku w scenerii Teatru Wybrzeże. Jako pierwsi z zaletami nowej centrali "na żywo" mogli zapoznać się projektanci, wykonawcy i inwestorzy z regionu Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia i Olsztyna. W sumie ponad 300 osób mogło na własne oczy zobaczyć i sprawdzić działanie produktu VENTUS. Zalety rozwiązań technologicznych nowego urządzenia podkreśliło przygotowane specjalnie na tę okazję przez profesjonalną grupę taneczną rewelacyjne show taneczne, przedstawione na zamieszczonych zdjęciach.Fot. 1, 2 Zaproszeni goście we foye Teatru Wybrzeże w Gdańsku


Fot. 3, 4, 5, 6 Show taneczneFot. 7 VENTUS - oficjalna odsłona
Fot. 8 Nową serię urządzeń przedstawili p. Marek Kupiec i p. Cyprian Estemberg
Fot. 9, 10 Okazja do zapoznania się z nową centralą
Foto: Redakcja
W trakcie światowego roadshow planowane jest spotkanie z ponad 50 000 klientami i zaprezentowanie im nowego produktu.
Kolejne spotkania VENTUS - roadshow REWOLUCJA 2005 odbędą się w następujących terminach i miastach:
Polska
15.11 Poznań
21.11 Katowice
24.11 Warszawa
28.11 Kraków
Węgry
08.11 Budapeszt
Litwa
18.11 Wilno
Łotwa
15.11 Ryga
Ukraina
01.12 Kijów
Rosja
06.12 St. Petersburg
08.12 Moskwa
Chiny
28.11 Szanghaj
07.12 Pekin
Zjednoczone Emiraty Arabskie
29.11 Dubaj
05.12 Abu Dhabi
Katar
Listopad – grudzień 2005 Doha
O VENTUS w skrócie:
>>>zastosowanie
• szeroki zakres wydajności - aż 16 wielkości!
• małe gabaryty urządzenia
• praca w każdej strefie klimatycznej od -40 do +70°C
Wprowadzenie 16 wielkości central VENTUS zapewnia optymalny dobór urządzenia do kubatury budynku. Minimalna wysokość - tylko 36 cm - umożliwia montaż w pomieszczeniach technicznych, użytkowych i wewnątrz kanałów wentylacyjnych. Zaprojektowanie obudowy bez szkieletu aluminiowego, wyeliminowanie zjawiska kondensacji wilgoci oraz wykorzystanie paneli typu "sandwich" z pianką PU i antykorozyjną powłoką ochronną pozwala na zastosowanie w różnych strefach klimatycznych (od –40oC do +70oC). System central bazowych z pakietem funkcji opcjonalnych gwarantuje realizację wymaganego mikroklimatu zarówno w obiektach przemysłowych, mieszkalnych jak i użyteczności publicznej.
>>>dostawa
• dostawa urządzen w paczkach
• montaż na budowie przez sieś Autoryzowanych Serwisow
• niezawodna opieka serwisowa przez 24h/dobę
Nowe urządzenia dostarczane są w paczkach. Obniża to koszty transportu oraz ułatwia dostawę do często trudno dostępnego miejsca montażu w budynku. Profesjonalny montaż VTS oferuje w standardzie – realizują go na obiekcie klienta ekipy autoryzowanych serwisów. Rozbudowana sieć punktów serwisowych gwarantuje dostępność i szybką rekcję.
>>>projektowanie
• dobór w 4 krokach - program ClimaCAD On-Line
• katalog produktowy
• Doradca techniczno-handlowy
• Infocenter
Wystarczą 4 proste kroki – za pomocą programu ClimaCAD On-Line – aby w ciągu kilku sekund uzyskać dane techniczne projektowanej centrali. Proces doboru można również zrealizować za pomocą funkcjonalnego katalogu produktowego. VTS Infocenter umożliwia bezpośredni kontakt z doradcami techniczno - handlowymi, którzy chętnie pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie.
>>>eksploatacja
• cicha praca centrali
• sprawność odzysku energii do 85%
• łatwe sterowanie pracą central (HMI, BMS)br >
Nowy sterownik przemysłowy z zewnętrznym pulpitem sterującym Human Machine Interface pozwala łatwo i szybko odczytać oraz zadać pożądane parametry pracy z dowolnego miejsca w obiekcie. System automatyki jest w pełni kompatybilny z BMS.
Aby jak najlepiej dopasować funkcję odzysku energii oferujemy szereg wymienników o efektywności do 85%. Optymalna prędkość przepływu powietrza zmniejszona została do 2,6 m/s. Wentylator można dopasować do wydajności - dla najbardziej popularnych wielkości central klimatyzacyjnych dostępna jest jego opcja w dwóch wielkościach. Właściwy dobór zespołu wentylatorowego i jednej z 16 wielkości central do wydajności pozwala na uzyskanie cichej pracy centrali.

VTS (poprzednio VTS Clima) powstał w 1989 roku w Gdyni w Polsce. Dziś firma VTS zatrudnia ponad 600 pracowników w 54 oddziałach na terenie 15 państw. Gdy w latach 90-tych firma osiągnęła już dobre rezultaty na polskim rynku, rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. Pierwsze przedstawicielstwa zagraniczne otworzyła w połowie lat 90-tych w Niemczech (Berlin), w Rosji (Moskwa), na Ukrainie (Kijów) i na Litwie (Wilno). Po ustanowieniu silnej pozycji na kontynencie europejskim, VTS otworzyła placówki na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Producent zaczynał od jednej fabryki w Polsce, a obecnie dysponuje 4. zakładami na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, o łącznej powierzchni 31 000 m2. Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne VTS przetwarzają w ciągu jednej godziny 715 mln m3 powietrza, w 47 000 obiektów na całym świecie. W 2004 roku sprzedano ponad 29 000 urządzeń.