W czerwcu 2002 r. Saint-Gobain Isover Polska wprowadza nowy system pakowania maty lamellowej Ventilam Alu, czołowego produktu do zastosowania jako izolacja w branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej.
Ventilam Alu, tak jak wszystkie maty z wełny szklanej Isover Gullfiber, jest teraz dostępny w żółtej, poręcznej rolce. Celem zmiany jest ujednolicenie opakowań produktów Isover Gullfiber oraz umożliwienie dostaw tego produktu w opakowaniach zbiorczych MPS po 8 rolek na specjalne życzenie klienta. To znane i lubiane przez klientów rozwiązanie umożliwi składowanie Ventilamu Alu pod gołym niebem czyli konkretne oszczędności w magazynowaniu. Dodatkowo na opakowaniu klienci znajdą piktogramy ilustrujące cechy szczególne Ventilamu Alu oraz krótką instrukcję montażu.
Ventilam Alu - to mata z wełny szklanej jednostronnie pokryta zbrojoną folią aluminiową. Matę charakteryzuje prostopadły układ włókien w stosunku do powłoki z folii. Mata dostępna jest również w wersji z powłoką z papieru impregnowanego (Ventilam).
(fot: ISOVER)