W związku z pojawieniem się nowej oferty klimatyzatorów przeznaczonych do pokoi, firma LG Electronics w roku 2013 zaprezentowała zupełną nowość jeśli chodzi o rozwiązania Green. Oczywiście spełniają one wszystkie normy energooszczędnościowe ErP.

Ventia: całkowita nowość jeśli chodzi o rozwiązania dla klimatyzatorów pokojowych LG
Jednym z podstawowych funkcji, w które zostały wyposażone jednostki ścienne LG jest funkcja Aktywnej Kontroli Zużycia Energii. Funkcja ta zapewnia regulację poziomu zużycia energii oraz wydajności chłodniczej poprzez możliwość ustawienia zakresu maksymalnych obrotów sprężarki jednostki zewnętrznej. Poprzez specjalny przycisk „ENERGY CONTR” na sterowniku możliwe jest obniżenie wysokości maksymalnych obrotów silnika sprężarki, co w efekcie zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Jednokrotne wciśnięcie przycisku „ENERGY CONTR” ogranicza maksymalną częstotliwość pracy sprężarki do 52 Hz, co w efekcie ogranicza do 86% wydajności chłodniczej przy ograniczeniu zużycia energii elektrycznej do 75%. Dwukrotne wciśnięcie przycisku „ENERGY CONTR” ogranicza częstotliwość pracy sprężarki do 39 Hz - efekt: ograniczenie do 79% wydajności chłodniczej przy ograniczeniu zużycia energii elektrycznej do 50%!

VentiaVentia

Kolejne udoskonalenia technologiczne pozwoliły na uzyskanie Najwyższej Wydajność Energetycznej – klasy A+++/A+++ (SEER/SCOP). Takimi klasami chłodzenia i grzania mogą pochwalić się jednostki serii Prestige, które oprócz najwyższej klasy energetycznej charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem emitowanego hałasu wynoszącym 17dB! Dla porównania poziom hałasu w lesie przyjmuje się na poziomie 26dB a w bibliotece 36dB.

Mówiąc o hałasie nie sposób pominąć kolejnej z funkcji jakie dają nowe jednostki ścienne LG. Tryb cichej pracy jednostki zewnętrznej pozwala, podobnie jak funkcja Aktywnej Kontroli Zużycia Energii, jednym przyciskiem „SILENT” na sterowniku, obniżyć poziom emitowanego przez nią hałasu o 3dB. W połączeniu z nowoczesnymi dwu-rotacyjnymi sprężarkami Inverterowymi oraz bezszczotkowymi silnikami prądu stałego BLDC zarówno sprężarek jak i wentylatorów pozwalają stwierdzić, iż nowe jednostki ścienne od LG są po prostu Green.

Ventia

Wyżej opisane rozwiązania znalazły zastosowane w klimatyzatorach pokojowych typu Prestige, Artcool, Deluxe oraz Standard linii Inverter V.

Life’s Good when is Green!