Brytyjska fabryka urządzeń wentylacyjnych VENT-AXIA obchodzi w roku 2011 jubileusz 75 lat istnienia.

VENT-AXIA - produkty z Królewską Gwarancją
VENT-AXIA 1936 - 2011 By Appointment to H.M. The Queen Suppliers of Unit Ventilation Equipment Vent-Axia, Crawley, West Sussex
VENT-AXIA z siedzibą w Crawley (West Sussex, UK) pierwszy wentylator wyprodukowała w 1936 r. Firma specjalizuje się w produkcji wentylatorów domowych oraz przemysłowych, central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, kanałów i kształtek z tworzyw sztucznych i innych elementów wentylacyjnych, które znalazły zastosowanie na całym świecie. Lata doświadczeń i wysoka jakość wyrobów sprawiły, że firma stała się zaufanym Królewskim Dostawcą Urządzeń Wentylacyjnych.

Firma zatrudnia ponad 800 osób w swoich 4 zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii w miejscowościach: Dudley, Crawley, Reading i Swindon. Produkując części składowe swoich urządzeń, w tym silniki, Vent-Axia znacząco zmniejsza czas produkcji swoich wyrobów.
W Crawley znajduje się fabryka produkująca wentylatory i akcesoria wentylacyjne z tworzyw sztucznych. W zakładzie projektuje się, a także testuje urządzenia według rygorystycznych testów wydajności, sprawności, żywotności i bezpieczeństwa produktu - ze znakiem BEAB. Ponadto znajduje się tutaj siedziba firmy, Biuro Sprzedaży, Biuro Obsługi Klienta, magazyn oraz dział wsparcia technicznego i marketingu.
W zakładzie o powierzchni około 7.500 m2 w Swindon produkuje się silniki DC, dostarczając co roku na rynek HVAC ponad 1 milion silników w technologii LoWatt.
W Reading odbywa się produkcja elementów z tworzywa: w fabryce, 24 godziny na dobę, działa ponad 30 wtryskarek na 5 liniach produkcyjnych (m.in. produkcja kanałów sztywnych i elastycznych z tworzyw sztucznych).
Dudley to największy zakład Vent-Axia z niemal 12.000 m2 powierzchnią produkcyjną i magazynową, wyspecjalizowany w produkcji central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła m.in. Totus, MVHR i Multivent (MeV).

Posiadając zintegrowaną sieć dystrybucji, VENT-AXIA jest niekwestionowanym liderem w branży na brytyjskim rynku. Od 75 lat wyznacza standardy w energooszczędnych rozwiązaniach regulacji i jakości powietrza, jego temperatury, wilgotności i czystości. Każdego roku firma dostarcza wysokiej jakości produkty i systemy dla ponad pół miliona instalacji wentylacyjnych pomieszczeń mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.
Produkty VENT-AXIA są przygotowane, by sprostać nowym brytyjskim regulacjom 2010 zaostrzającymi m.in. kryteria wydajności zarówno pod względem efektywności energetycznej i ograniczenia emisji dwutlenku węgla urządzeń i systemów wentylacyjnych.
Firma jest zaangażowana w proces ciągłego rozwoju, podlegającego systemowi Lo-Carbon™, którego celem jest, aby do 2012 roku wszystkie produkty i systemy VENT-AXIA, wykonane i oferowanie były według najnowszych technologii, o niskim zużyciu energii i niskiej emisji dwutlenku węgla.

W uznaniu wybitnych zasług VENT-AXIA w dziedzinie techniki, wysokiej jakości swoich produktów oraz oraz wysokiego poziomu usług, Jej Wysokość Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II odnowiła w 2011 roku Królewską Gwarancje (Royal Warrant) dla VENT-AXIA. Tytuł Royal Warrant dla VENT-AXIA po raz pierwszy przyznany został przez Królową w 1985 roku. Królewska Gwarancja przyznawana jest dostawcom dóbr i usług dla Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

Wszystkie urządzenia VENT-AXIA wyposażone są w energooszczędne wentylatory klasy EC co gwarantuje długą żywotność oraz oszczędność, natomiast centrale wentylacyjne wyposażone są w najnowocześniejszy przeciwprądowy wymiennik ciepła o wysokiej sprawności. Urządzenia posiadają atest na zgodność z normą EN308. Centrale wentylacyjne VENT-AXIA uzyskały Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

Do siedziby VENT-AXIA w Crawley nasza redakcja została zaproszona przez Centrum Klima S.A., która została na początku 2011 roku generalnym i wyłącznym dystrybutorem central wentylacyjnych VENT-AXIA w Polsce. Najbardziej popularne modele rekuperatorów VENT-AXIA dostępne są prosto z magazynu Centrum Klima S.A. Pozostałe typy dostępne są z okresem oczekiwania około 2 tygodni. >> typoszereg central VENT-AXIA

Więcej informacji na temat produktów VENT-AXIA:
- przekrój produkcji
- www.vent-axia.com


Produkty oferowane przez Vent-AxiaProdukty oferowane przez Vent-Axia

Produkty oferowane przez Vent-Axia


Zakład Vent-Axia w Crawley, West SussexZakład Vent-Axia w Crawley, West Sussex

Zakład Vent-Axia w Crawley, West Sussex


Prezentacja produktów Vent-AxiaPrezentacja produktów Vent-Axia

Prezentacja produktów Vent-Axia


Testowanie produktów Vent-AxiaTestowanie produktów Vent-Axia

Testowanie produktów Vent-AxiaHistoria Vent-Axia to historia rozwoju techniki i innowacji:
Vent-Axia Royal Appointment1936 - Inżynier Joe Akester zaprojektował wentylator "Silent 6" i w tym samym roku produkt opuścił zakład. Wentylator wykonany był z bakelitu, wyposażony w silnik DC
1945 - Po II wojnie światowej, Sir Winston Churchill zakupił dwa wentylatory "Silent 6" do swojego domu w Chartwell. Kopia jednego z takich wentylatorów do dzisiaj można oglądać w recepcji zakładu Vent-Axia w Crawley >>foto - system wentylacji z odzyskiem ciepła dla pojedynczych pomieszczeń.
Źródło: ''