Centrale wentylacyjne Vent-Axia - których wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Centrum Klima - zostały laureatem nagrody „Inicjatywa roku w racjonalizacji zużycia energii”. Prestiżowe Nagrody Przemysłu Elektrycznego zostały wręczone w Londynie już po raz 19. W ramach konkursu jurorzy doceniali rozwiązania związane z wprowadzeniem lub zastosowaniem produktu, procesu lub systemu umożliwiającego wymierne zmniejszenie zużycia energii.

VENT-AXIA nagrodzna za energooszczędność i niskoemisyjność
Vent-Axia nagrodzona w LondynieCentrale Vent-Axia zostały docenione przez jury za rozwój innowacyjnych rozwiązań w zakresie niskoemisyjnych technologii wentylacyjnej. Wprowadzenie takich produktów odpowiada na wciąż rosnące wymagania rynku oraz zaostrzenie przepisów dotyczących energochłonności urządzeń i emisji dwutlenku węgla. Dostosowanie przez Vent-Axię urządzeń do tych wysokich wymagań pozwala oferować kontrahentom przemyślaną serię produktów odpowiadających na wszystkie potrzeby świadomego ekologicznie użytkownika.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że brytyjskie centrale Vent-Axia zostały uhonorowana tą prestiżową nagrodą. Jest to dowód na to, że coraz bardziej poszukiwane na rynku są produkty wysokiej jakości – energooszczędne i niskoemisyjne. Celem Centrum Klima jest wprowadzanie na rynek polski towarów najwyższej jakości, spełniających najsurowsze normy. Vent-Axia, która obecnie ma 90% rynku brytyjskiego i 70% rynku europejskiego jest tego najlepszym przykładem. To dla nas ważne, że marka, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce, ma tak ugruntowaną pozycję i produkuje bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima została wyłącznym dystrybutorem central wentylacyjnych renomowanej brytyjskiej firmy Vent-Axia na rynek polski, w lutym 2011 roku. Szeroka gama central pozwala na ich zastosowanie w większości budynków, a wysokiej jakości rozwiązania technologiczne gwarantują trwałość i energooszczędność. Vent-Axia to urządzenia najwyższej klasy. Wyjątkowa trwałość, ograniczenie zużycia energii i emisji CO2 sprawiają, że urządzenia spełniają wszystkie standardy Unii Europejskiej.

W 2011 roku Centrum Klima podjęła szereg działań mających na celu poszerzenie kanałów dystrybucji, zarówno w odniesieniu do klientów biznesowych, jak i indywidualnych:
• wprowadzenie produktów do sklepów Bricoman
• wdrożenie programu lojalnościowego dla klientów biznesowych – CK Gift
• uruchomnienie infolinii (0 801 022 250), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o nowoczesnych systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych znajdujących się w ofercie spółki, jak również fachowe porady specjalistów technicznych, dotyczące montażu, obsługi i konserwacji poszczególnych produktów
• dla właścicieli domów o powierzchni do 200 m2, którzy zakupią centrale wentylacyjne renowowanej brytyjskiej firmy Vent Axia, firma przygotowała ofertę, w ramach której otrzymają projekt całej instalacji wentylacyjnej za złotówkę.