Centrale wentylacyjne firmy VALLOX to urządzenia nawiewno-wywiewne umożliwiające mechaniczną wentylację pomieszczeń powietrzem zewnętrznym z jednoczesnym odzyskiem ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczenia.


Nowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Vallox 140 przeznaczona jest do zastosowań w systemach wentylacyjnych mieszkań, domów jednorodzinnych, zabudowy szeregowej, apartamentów, biur, pawilonów handlowych, itp. Valllox 140 wyposażono w aluminiowy wymiennik przeciwprądowy gwarantujący sprawność odzysku ciepła powyżej 80% i 2 energooszczędne wentylatory typu DC o wydajności maksymalnej do 450 m³/h każdy (0,105 kW, 0,46A, 100 Pa). Nawiewane powietrze oczyszczane jest przez filtr powietrza klasy EU3 i EU7, dlatego centrala zalecana jest dla osób cierpiących na alergie i chorych na astmę. Użytkownik doceni łatwe i czytelne sterowanie za pośrednictwem panelu sterowania. Centrala standardowo wyposażona jest w czujnik CO2 i wilgotności.

Fot. 1. Centrala Vallox 140
(obudowa zamknięta i otwarta)

Rekuperator Valllox 140 zapewnia oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie pomieszczeń, komfortową wentylację z dokładną filtracją oraz zapobiega zawilgoceniu okien i ścian w sezonie grzewczym.
Obydwa modele Vallox 140 SE oraz Vallox 140 SC posiadają:
- obudowę z galwanizowanej stali pokrytej farbą epoksydową w kolorze białym,
z izolacją z pianki poliuretanowej
- dwa wielobiegowe wentylatory z silnikami
w klasie ochrony IP34
- aluminiowy wymiennik krzyżowy
- mechanizm z termostatem, przeciwdziałający
zamarzaniu wymiennika
- odprowadzenie wody kondensacyjnej
- komplet filtrów wstępnych
- na nawiewie - filtr dokładnego oczyszczania
(wskazany przy leczeniu alergii i astmy)
- króćce przyłączeniowe na
wszystkich otworach wlotowych i wylotowych.
Centrale Vallox mogą być wykonane w wersji prawej (R) lub lewej (L). Poszczególne elementy są bardzo łatwe do demontażu w celu ich konserwacji. Przy wymiarah 748 x 922,5 x 643 mm urządzenie znajduje zastosowanie w domach, mieszkaniach, biurach i innych pomieszczeniach z instalacjami wentylacyjnymi.
Dane techniczne Vallox140 SE na stronie www.venture.pl i wkrótce na www.centralerekuperacyjne.pl