Firma conceptAIR - oficjalny dystrybutor marki Vallox - przedstawia nowe nową jednostkę z szeregu rekuperatorów Vallox, które swoją premierę miało podczas targów Finbud 2010.

VALLOX 121 SE - nowość w ofercie firmy conceptAIR
Vallox 121 SEVallox 121 SE to następca bardzo popularnej i produkowanej w latach 1983-2004 jednostki Vallox 100 i 120. Już wówczas była ona rozwiązaniem bardzo innowacyjnym, głównie za sprawą sześciu króćców przyłączeniowych. Rozwiązanie to spełniło pokładane w nim założenia i zostało bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników.

Vallox 121 SE został tak skonstruowany, aby zastąpić swojego poprzednika bez potrzeby zmian konstrukcyjnych instalacji wentylacyjnej.
Urządzenie przeznaczone jest do domów jednorodzinnych średniej wielkości, mieszkań lub powierzchni biurowych, co jest determinowane parametrami 107/102 l/s przy 100 Pa.

Jednostka Vallox 121 SE jest fabrycznie wyposażona w panel kontrolny SED, umożliwiający sterowanie systemem wentylacji w zależności od potrzeb, poziomu wilgotności, poziomu dwutlenku węgla. Standardowo centrala posiada 8 stopni prędkości, automatyczny by-pass, nastawę tygodniową, informacje o stanie czystości filtrów, odczyt 4 temperatur, funkcje kominkową, odprowadzenie skroplin (syfon), itp.
Istnieje również możliwość włączenia centrali, poprzez konwerter LON, do sieci EIB. W ten sposób centrala będzie integralna częścią „inteligentnego domu”.

Serce jednostki stanowi rekuperator przeciwprądowo-krzyżowy umożliwiający odzysk ciepła na poziomie 80%. Ponadto, przepływ powietrza wymuszony jest za pomocą wentylatorów na prąd stały, co również przekłada się na oszczędności energii jak i możliwość płynnej regulacji.

Rekuperator Vallox 121 SE standardowo wyposażony jest w filtr powietrza klasy F7 na nawiewie do pomieszczeń, oraz filtry klasy G3 na nawiewie i wywiewie z pomieszczeń. Dodatkowo dla zabezpieczenia wymiennika przed zamarznięciem w centrali zainstalowana jest wstępna nagrzewnica elektryczna o mocy 400 W i wtórna nagrzewnica elektryczna o mocy 1400W.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.conceptair.pl lub kontaktując się bezpośrednio z biurem firmy.
Źródło: conceptAIR