Praca systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) odgrywa kluczową rolę dla wydajności operacyjnej budynku. Bezpieczny, niezawodny i wydajny system HVAC to klucz to zmniejszenia kosztów operacyjnych.

Usługa termograficzna Trane poprawia niezawodność i bezpieczeństwo systemu HVAC
Trane, wiodący światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu oraz marka Ingersoll Rand, uruchomił usługę termograficzną, która służy wykryciu ukrytych problemów w ramach systemu wody lodowej i poprawie ogólnej wydajności całego systemu HVAC.

Usługa termograficzna Trane poprawia niezawodność i bezpieczeństwo systemu HVAC
Nowa predyktywna usługa wykorzystuje technologię termicznego obrazowania podczerwieni do wykrycia i diagnozowania emisji ciepła przez poszczególne części systemu wody lodowej. Wzrost emisji ciepła może sugerować problemy elektryczne lub mechaniczne, które mogą prowadzić do awarii danego elementu, nieplanowanych przestojów i spadku bezpieczeństwa.

Do typowych problemów, które można wykryć dzięki Termografii należą luźne łączenia elektryczne, przeciążenia prądowe, zużyte styki, przesunięcia wałów lub pasów, czy też przegrzanie łożysk.

Usługa termograficzna Trane poprawia niezawodność i bezpieczeństwo systemu HVAC
“Termografia to prosty i sprawdzony sposób na nieinwazyjne kontrolowanie elektrycznych i mechanicznych elementów systemu wody lodowej, bez przerywania pracy systemu,” tłumaczy Sai Srikanth Pinisetti, service portfolio leader w Trane commercial business na region Europy, Bliski Wschód, Indie i Afrykę. „Wczesne wykrycie potencjalnych problemów zapobiega kosztownym awariom systemu i nieplanowanym przestojom. Pomaga też obniżyć koszty naprawy.”

Usługa Termograficzna wykonywana jest periodycznie w określonych odstępach czasowych ustalonych na podstawie wymagań klienta i potrzeb systemu. Technik Trane wykonuje termiczne zdjęcia elektrycznych i mechanicznych części pracującego systemu wody lodowej. Następnie, aktualne jak i poprzednie zdjęcia poddawane są ocenie przez ekspertów Trane, czego efektem jest szczegółowy raport na temat bieżącego stanu danych elementów, włączając w to możliwe powody ewentualnych anomalii.

Klienci otrzymują ten raport wraz z rekomendacją napraw lub usprawnień mających na celu uniknięcie awarii i optymalizację niezawodności całego systemu.

Usługa Termograficzna Trane jest częścią oferty Trane Care™ zaprojektowanej pod kątem niezawodności systemów. W skład usług Trane Care wchodzą także programy Oil Analysis, Vibration Analysis, Compressor R’newal™, Tube Testing oraz Exchanger Enhancement.

Termograficzna oferta serwisowa, wespół z innymi usługami Trane Care jest częścią podejścia Trane do wysoko wydajnych budynków. Wysoko wydajne budynki są bezpieczne, komfortowe i wydajne. Spełniają określone standardy wydajności energetycznej, niezawodności systemów, wpływu na środowisko oraz komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.

Oferta serwisowa Trane pozwala klientom podjąć działania mające na celu zwiększenie niezawodności i efektywności oraz zmniejszenie kosztów posiadania. W skład tej oferty wchodzą programy predyktywnej i prewencyjnej konserwacji Trane Select™ oraz Trane Controls, a także Trane Care™,Trane Rental oraz Trane Intelligent Services.

Informacje o Ingersoll Rand
Ingersoll Rand (NYSE:IR) zwiększa jakość życia poprzez tworzenie i utrzymywanie bezpiecznych, komfortowych i wydajnych środowisk. Nasi pracownicy i rodzina marek firmy — w tym Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® i Trane® — współpracują na rzecz podnoszenia jakości i komfortu powietrza w mieszkaniach oraz w budynkach, doskonalenia metod transportu i zabezpieczania produktów spożywczych i nietrwałych, zabezpieczania domów i obiektów komercyjnych oraz podnoszenia produktywności przemysłowej i wydajności. Rozwiązania firmy Trane optymalizują środowisko wewnętrzne dzięki szerokiej ofercie wydajnych energetycznie systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, usługom budowlanym i kontraktowym, dostawie części zamiennych i zaawansowanym systemom sterującym. Ingersoll Rand to warta 14 miliardów dolarów światowa firma oddana idei świata o zrównoważonym rozwoju i trwałych rezultatach. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ingersollrand.com oraz www.trane.com.