Zaawansowany sposób oczyszczania powietrza dla domów jednorodzinnych, szkół, przedszkoli i innych obiektów wyposażonych w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Urządzenie jonizujące AERIS OXY do wentylacji domowej
Zamontowanie systemu wentylacji mechanicznej daje możliwość skorzystania z bardziej zaawansowanego sposobu oczyszczania powietrza nawiewanego niż tylko bierne jego filtrowanie. Jest nim montaż w kanale nawiewnym urządzenia jonizującego powietrze AERIS OXY.


Urządzenie to eliminuje ponad 98,5% alergenów, roztoczy, zarodników pleśni oraz grzybów, wirusów i bakterii ograniczając tym samym ryzyko wystąpienia zachorowania oraz znacznie poprawiając jakość powietrza. Dodatkowym faktem jest nawiewanie do pomieszczeń pozytywnie działających na samopoczucie i zdrowie człowieka jonów ujemnych występujących w naturalnych warunkach np. w lasach.

Sposób oczyszczania powietrza, jaki wykorzystano w AERIS OXY doskonale sprawdził się w obiektach użyteczności publicznej, również w takich jak szkoły czy przedszkola znacznie ograniczając zachorowalność i rozprzestrzenianie się wirusów. Teraz urządzenie dostępne jest w ofercie Rekuperatory. pl dla domów jednorodzinnych.

Rekuperatory. pl jako pierwsza firma w Polsce wprowadza do swojej oferty urządzenie jonizujące AERIS OXY dedykowane dla domów jednorodzinnych wyposażonych w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. AERIS OXY znacznie poprawia jakość powietrza nawiewanego.

Badania naukowe nad układem jonowym powietrza pozwoliły sformułować jednoznaczny wniosek, że jonizacja - obok temperatury i wilgotności powietrza - stanowi istotny parametr komfortu klimatycznego. Najkorzystniejszy dla człowieka układ jonów znajduje się nad morzem i w lesie, natomiast bezpośrednio w otoczeniu człowieka powstaje znaczna przewaga jonów dodatnich, które powstają przede wszystkim podczas pracy urządzeń grzewczych i elektrycznych. Powodować mogą one senność, bóle głowy, osłabienie oraz uczucie suchości w ustach.

Do tej pory urządzenia w technologii RCI na szerszą skalę dostępne były jedynie w obiektach przeznaczonych do długiego przebywania wielu osób, takich jak: szkoły, szpitale, przedszkola, żłobki, restauracje, biura. Niezależne badania wykazywały w tym czasie znaczne obniżenie zachorowalności przebywających w nich osób oraz odczuwalną poprawę jakości powietrza poprzez eliminację większości groźnych dla człowieka bakterii, grzybów oraz wirusów oraz wzbogacenie nawiewanego powietrza w przyjazne jony ujemne.

AERIS OXY montuje się w kanale nawiewnym systemu wentylacji. Obniża ono ilość przenoszonych w powietrzu zanieczyszczeń mikrobiologicznych (grzybów), nieprzyjemnych zapachów, kurzu, pyłków oraz niekorzystnych dla człowieka jonów dodatnich.

Dzięki wysokozaawansowanym procesom technologicznym urządzenie oczyszcza powietrze zarówno w samych kanałach wentylacyjnych (jeszcze na dłużej zabezpieczają je przed jakimikolwiek zabrudzeniami) i przede wszystkim w wentylowanych pomieszczeniach. To nowatorskie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej i aktywniej dbać o jakość powietrza wewnętrznego niż w tradycyjny sposób wykorzystując jedynie pasywne rodzaje oczyszczania powietrza (filtry).

AERIS OXY dzięki zaawansowanej technologii RCI (Promieniowej Jonizacji Katalitycznej) doskonale chroni przed zagrożeniami mikrobiologicznymi usuwając z powietrza:
- alergeny,
- roztocza,
- bakterie i wirusy,
- zarodniki pleśni oraz grzyby.
[attach=attach1]>> niezależne wyniki badań (pdf)[/attach]


Jak to działa?

Podczas pracy urządzenia wytwarzana jest mieszanka tzw: przyjaznych utleniaczy, która pozwala skutecznie redukować zawarte w powietrzu nieprzyjemne zapachy oraz wytrąca kurz i inne pyłki z powietrza. Redukcji podlega ilość niekorzystnych dla człowieka jonów dodatnich, które są wytwarzane są przez sprzęt elektroniczny i mogą powodować częste bóle i zawroty głowy oraz złe samopoczucie.

Urządzenie AERIS OXY działa w trybie ciągłym – nie jest wymagana żadna aktywność ze strony użytkownika systemu.

Urządzenie AERIS OXY posiada certyfikat PZH, CE oraz Green Building Council. Jest także zgodny z dyrektywami RoHS i WEEE.

Dostępne są dwie wersje AERIS OXY w zależności od wielkości instalacji wentylacyjnej:
Urządzenie jonizujące AERIS OXY 750
Urządzenie jonizujące AERIS OXY 2000