Urządzenie filtrowentylacyjne BoxAir przeznaczone jest do odciągu i oczyszczania lotnych zanieczyszczeń powietrza ze szczególnym uwzględnieniem dymów spawalniczych. Urządzenie jest przeznaczone do prac doraźnych, gdzie nie wymagana jest stała praca odciągu.
Standardowy system filtracji BoxAir został podzielony na: pierwszy stopień - filtr metalowy (łapacz iskier) oraz drugi - filtr kasetowy o klasie filtracji EU4. Budowa odciągu filtracyjnego BoxAir pozwalna na zastosowanie innych wkładów filtracyjnych o różnych poziomach oczyszczania.
Urządzenie, w swojej wersji standardowej, nie nadaje się do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń agresywnych chemicznie oraz wybuchowych.
Obudowa BoxAir jest spawaną konstrukcją stalową, która jest malowana poliestrowo-epoksydowymi, termicznie utwardzanymi farbami proszkowymi. Urządzenie jest wyposażone w cztery koła skrętne, co zapewnia pełną mobilność na niewielkich przestrzeniach. Typowym wyposażeniem filtra BoxAir jest rękaw samonośny z wewnętrzną konstrukcją nośną. Na dodatkowe zamówienie BoxAir dostępny jest z ramieniem typu Oskar w wersji stojącej.
Dane techniczne:
Masa bez rękawa [kg]: 52
Masa z rękawem [kg]: 62
Gabaryty urządzenia [mm]: 733x628x628
Silnik: SKh 80-2B
Zasilanie: wg zamówienia
Moc [kW]: 1,1
Prędkość obrotowa [1/min]: 2800
Wydatek powietrza [m3/h]: 1000
Hałas [dB(A)]: 75
Do pobrania: karta katalogowa BoxAir