Warszawa, 23 sierpnia 2007 – Trane, wiodący globalny dostawca zintegrowanych systemów i usług, wzmacnia swoją obecność w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.


Obecnie, z 13. biurami sprzedaży, 14. dystrybutorami i setkami pracowników w działach sprzedaży, serwisu i administracji w regionie, Trane oferuje najbardziej wydajne systemy i usługi w Polsce, zatrudniając jednocześnie dodatkowych pracowników w celu zaspokojenia rosnących potrzeb regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
„Trane ma doświadczenie w tworzeniu budynków wydajnie energetycznych, o wysokiej jakości, które przynoszą wymierne oszczędności. Jest to zgodne ze strategią modernizacji związaną z przygotowaniami do mistrzostw UEFA EURO 2012”- powiedział Pierre Cazal, dyrektor generalny Trane na region Europy Środkowej, Wschodniej i Bałkany. „Kontynuujemy działania, dzięki którym jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania dla branży hotelarskiej, handlowej, dla supermarketów, obiektów sportowych i przemysłu w całej Polsce – w szczególności biorąc pod uwagę, że te rynki będą się nadal rozwijać w tym regionie.”
Zgodnie z prognozami Ministerstwa Gospodarki, przygotowania do EURO 2012 oznaczają przede wszystkim wzrost inwestycji zagranicznych, które doprowadzą do przyspieszenia tempa wzrostu nakładów brutto na środki trwałe z 16,7% w roku 2006 do średniego poziomu ok. 22–25% w okresie 2008–2012.
„Boom w budownictwie związany z UEFA EURO 2012 idzie w parze z potrzebą redukcji kosztów energii, co jest zgodne z wymaganiami UE dotyczącymi ochrony środowiska, oraz stworzenia komfortowych warunków dla gości, pracowników i widzów.” – powiedział Cazal. „Developerzy, właściciele i operatorzy mogą osiągnąć korzyści dzięki zintegrowanym, wydajnym energetycznie systemom ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Postrzeganie budynku, wraz z jego systemem, jako aktywu zapewni maksymalną wydajność energetyczną i roczne oszczędności energii sięgające do 12 procent. A to jest pierwszy krok do ogólnego sukcesu.”
Ministerstwo Gospodarki oczekuje, że największe korzyści z organizacji Mistrzostw odniosą przedsiębiorcy z branży budowlanej i turystycznej. W trakcie samej imprezy najwięcej zyska branża hotelarska, ale też producenci żywności i handlowcy. Zgodnie z prognozami resortu gospodarki, w 2012 roku Polskę odwiedzi 21,4 mln turystów.


Trane, część rodziny American Standard Companies zajmuje się systemami i usługami klimatyzacyjnymi. Jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań dla budynków. Dostarcza serwis i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów typu HVAC, systemów sterowania budynkami oraz rozwiązań wychodzących naprzeciw ścisłym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych, przemysłowych i procesów aplikacyjnych. W 2006 roku firm Trane wygenerował 6,8 miliarda USD dochodu w globalnej sprzedaży z ponad 11,2 miliardów USD wygenerowanych przez American Standard Companies

Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH