Chillery Rhoss - teraz w ofercie Elektronika SA.

Rhoss S.P.A.
to prężna włoska organizacja, producent agregatów wody lodowej, klimakonwektorów, central wentylacyjnych oraz "urządzeń towarzyszących" w instalacjach wody lodowej. W roku ubiegłym firma obchodziła swoje 40-to lecie istnienia i przyznać należy, że posiada na swoim koncie bogaty dorobek jeśli chodzi o szerokość i głębokość oferty produktów, zaplecze produkcyjne, laboratorium R&D, zatrudnioną kadrę oraz ambitny plan rozwoju produkcji.
Wynikiem wieloletniej pracy laboratorium R&D oraz pionu technologicznego fabryki jest szeroka oferta urządzeń zgrupowanych w nastepujących systemach:
Microsystem
Chillery i pompy ciepła od 5 do 65 kW (chłodzone powietrzem i wodą) na bazie sprężarek typu scroll, pracujące z czynnikiem R410A. Wersje z oddzielnym skraplaczem pracują z czynnikiem R407C. W agregatach 2-sprężarkowych, przez zastosowanie dwóch różnych modeli uzyskujemy aż 3 stopnie regulacji wydajności i w wyniku - wysokie współczynniki ESEER (współczynnik sezonowej efektywności energetycznej).
Chillery z modulowaną wydajnością (sprężarka inverter) umożliwiają płynną regulację wydajności od 29 do 100% mocy.
Macrosystem
Chillery i pompy ciepła od 60 do 2100 kW. Agregaty ze sprężarkami scroll (max 6 sprężarek = 455 kW) pracują z czynnikiem R410A. Agregaty ze sprężarkami śrubowymi i sprężarkami turbocor pracują z czynnikiem R134a. Dodatkowo agregaty ze sprężarkami scroll mogą być wyposażone w opcję "free-cooling" oraz "Free-cooling No-Glycol".
Niezależne zespoły pompowe ze zbiornikami od 200 do 2500 l.
Unit-System
Klimakonwektory w zakresie wydajności od 200 do 15.000 m3/h. Urządzenia produkowane w wielu wersjach wykonania (naścienne, kasetonowe, kanałowe, przypodłogowe, podokienne), z szerokim wachlarzem modeli dla każdego typu oraz bardzo bogatą ofertą akcesoriów. Możliwość pracy w sieci.
Centrale wentylacyjne
55 modeli w wersji standard i "slim" w zakresie wydajności od 800 do 90.000 m3/h. Możliwość wyposażenia centrali w skrzynię sterowniczą już na miejscu w fabryce. Ponadto w produkcji Rhoss znajdują się osuszacze basenowe w 17 wielkościach.
>>więcej o urządzeniach RhossElektronika S.A.
to jedna z największych polskich hurtowni urządzeń i akcesoriów stosowanych w chłodnictwie i klimatyzacji, produkowanych przez największych światowych producentów jak: Cubigel Compressors, Danfoss, Copeland, Frascold, ECO, Friga-Bohn, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd., ITE, Climaveneta, Johnson Control, Honeywell, Outokumpu i wielu innych.
Podstawową działalnością firmy jest handel hurtowy i detaliczny urządzeniami i akcesoriami dla chłodnictwa i klimatyzacji. Spółka prowadzi także sprzedaż pomp ciepła. Dystrybucja urządzeń prowadzona jest przez własną sieć oddziałów oraz sieć dystrybutorów. Spółka zaopatruje producentów finalnych urządzeń chłodniczych, instalatorów oraz firmy serwisowe w stosowne urządzenia, komponenty, czynniki chłodnicze i sprzęt serwisowy.
Spółka prowadzi szeroką działalność doradczą, szkoleniową, projektową, zapewniając także montaż instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne realizowane wyłącznie w ścisłej współpracy z firmami instalatorskimi na terenie całego kraju. www.elektronika-sa.com.pl