Panasonic zaprezentował nowe urządzenia klimatyzacyjne wyposażone w technologię Heatcharge, która wykorzystuje ciepło odpadowe do ogrzewania budynków. W efekcie urządzenie zużywa mniej energii niż standardowe pompy ciepła powietrze-powietrze, a jednocześnie jest mniej obciążające dla środowiska

Urządzenia klimatyzacyjne z technologią Heatcharge od Panasonic
Technologia Heatcharge została wprowadzona w urządzeniach klimatyzacyjnych o mocy 7,7 oraz 8,4 kW. Umożliwia ona gromadzenie ciepła oddawanego do atmosfery, które powstaje podczas pracy urządzenia (tzw. ciepła odpadowego), a następnie przetworzenie go na energię służącą do efektywnego ogrzewania budynku.
Zgromadzone ciepło pozwala na natychmiastowe i ciągłe ogrzewanie pomieszczeń nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających -25oC. W trybie chłodzenia, nowe modele są w stanie efektywnie pracować w zakresie temperatur od -10 do 43oC. Dzięki technologii Heatcharge uzupełnionej o system Econavi z czujnikiem światła słonecznego, który dostosowuje pracę układu uwzględniając nasłonecznienie w pomieszczeniu, urządzenia charakteryzują się wysokim okresowym współczynnikiem efektywności COP na poziomie 5,4, uzyskując klasę energetyczną A+++.

Technologia Heatcharge eliminuje również problem występujący w konwencjonalnych urządzeniach klimatyzacyjnych z funkcją grzania, które sporadycznie przestają funkcjonować podczas rozmrażania jednostki zewnętrznej, wykonywanego gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. W przypadku modeli o mocy 7,7 oraz 8,4 kW nie ma to miejsca, dzięki czemu
w pomieszczeniach nie odnotowuje się spadku temperatury.

Wyposażone w technologię Heatcharge urządzenia klimatyzacyjne, w porównaniu do innych stosowanych systemów grzewczych, zapewniają efektywne i nieprzerwane ogrzewanie budynków. Przetwarzanie ciepła odpadowego pozwala na uzyskanie oszczędności energii, a jednocześnie nie działa negatywnie na środowisko naturalne.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Ciepłe lub chłodne powietrze jest rozprowadzane w pomieszczeniach za pomocą jednostek wewnętrznych, w których system klap i pionowych żaluzji precyzyjnie kieruje jego strumieniem. Układ jest wyposażony także w dodatkowe rozwiązania, takie jak technologia nanoe-G. Usuwa ona szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśni znajdujące się w powietrzu oraz na powierzchniach, korzystnie wpływając na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Urządzenie jest również kompatybilne z aplikacją IntesisHome, dzięki której użytkownicy telefonów czy tabletów z systemami iOS oraz Android, a także komputerów z dostępem do Internetu, mają możliwość zdalnego regulowania i kontrolowania pracy całego systemu.

Technologia Heatcharge została zaprezentowana podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD IFA w Berlinie.


O systemach klimatyzacyjnych Panasonic

Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów (105 mld $)
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji
o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.

Kontakt dla mediów:
United PR:
Tomasz Sikorski
Account Manager
tel. +48 22 845 24 50 ext. 109
e-mail: t.sikorski@unitedpr.pl