W ramach niedawnej renowacji, czterogwiazdkowy hotel Mercure Norwich w Wielkiej Brytanii został wyposażony w 45 urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic Etherea. Dzięki cichemu trybowi pracy oraz systemowi oczyszczania powietrza, nowy system klimatyzacji zapewnia gościom hotelu odpowiedni komfort przebywania w pokojach. Instalacja urządzeń Etherea umożliwi właścicielom obiektu na zaoszczędzenie nawet do 71 proc. zużywanej energii.

Urządzenia klimatyzacyjne Panasonic Etherea w hotelu Mercure
Czterogwiazdkowy hotel sieci Mercure w Norwich w Wielkiej Brytanii posiada 107 nowocześnie urządzonych pokoi, salę konferencyjną dla 400 osób oraz basen, saunę i klub fitness. Jednym z założeń niedawnej modernizacji hotelu obiektu było zwiększenie komfortu pobytu w pokojach hotelowych poprzez instalację w nich urządzeń klimatyzacyjnych. Wybrany został system Panasonic Etherea, zapewniający mniejsze zużycie energii, odpowiednią jakość powietrza oraz jego temperaturę dostosowaną do ilości osób przebywających w pomieszczeniu.


„Właściciele hotelu Mercure w Norwich, chcąc stworzyć swoim gościom odpowiednio komfortowe warunki, pragnęli zainstalować takie urządzenia, które byłyby niezawodne i ekonomiczne. Dlatego też doradziliśmy im wybór systemu Panasonic Etherea, który nie tylko zapewnia oszczędności, ale także odpowiedni komfort gości, natomiast jego eleganckie wzornictwo komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami hotelu.” – mówi Peter Emanuel, manager ds. urządzeń klimatyzacyjnych firmy Fridge Spares Wholesales, która brała udział w modernizacji hotelu Mercure Norwich.

Technologia inwerterowa, zastosowana w urządzeniach klimatyzacyjnych Etherea, pozwala na pracę z wyższą wydajnością w okresie rozruchu, ochładzanie pomieszczenia 1,5 razy szybciej oraz ogrzewanie pomieszczenia 4 razy szybciej niż modele bez inwertera. Umożliwia to zmniejszenie zużycia energii elektrycznej nawet do 50 proc. w trybie chłodzenia.

Również system Econavi, zastosowany w urządzeniach klimatyzacyjnych Etherea, gwarantuje wysoką energooszczędność przy zachowaniu wydajnego i równomiernego chłodzenia. Dzięki czujnikowi ruchu Econavi dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w danym pomieszczeniu oraz obecności i aktywności przebywających w nim ludzi. Pozwala to właścicielom hotelu Mercure Norwich na zaoszczędzenie zużywanej energii do 45 proc. w trybie grzania i do 35 proc. przy chłodzeniu pokojów dla gości. W połączeniu z systemem Inverter+, właściwości te dają oszczędności energii nawet do 64 proc. w trybie chłodzenia i 71 proc. w trybie grzania.


Urządzenia klimatyzacyjne Etherea, zamontowane w hotelu Mercure Norwich, zapewniają również odpowiedni komfort gości przebywających w pokojach. System oczyszczania E-ion dba o jakość powietrza, uwalniając aktywne jony i rodniki, które wychwytują szkodliwe drobnoustroje oraz cząsteczki kurzu znajdujące się w powietrzu (nowe jednostki Etherea są wyposażone w system nanoe-G, który oddziałuje również na powierzchnie). W ten sposób powietrze jest filtrowane, a z pokoju hotelowego zostaje usuniętych 99 proc. szkodliwych wirusów, bakterii i zarodników pleśni, których obecność może wpływać na zdrowie gości hotelowych, szczególnie tych cierpiących na dolegliwości alergiczne. Z kolei funkcje łagodnego osuszania, w którą wyposażona jest Etherea, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu powietrza oraz utrzymuje wilgotność względną w pomieszczeniu na poziomie do 10 proc. wyższą niż w przypadku samego chłodzenia. Zapobiega to dolegliwościom takim jak łzawienie oczu czy choroby gardła, na które zazwyczaj skarżą się osoby mieszkające w hotelach, gdzie zainstalowany jest system klimatyzacyjny. Etherea jednocześnie nie emituje dużego hałasu – zaledwie 20 decybeli, co jest porównywalne z szumem panującym w bibliotece.

„Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego jest bardzo istotny w branży hotelarskiej, ponieważ ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń hotelowych to jeden z głównych kosztów ponoszonych przy prowadzeniu tego typu działalności. Biorąc pod uwagę rosnące koszty energii, zmniejszenie jej zużycia wydaje się optymalnym sposobem na ograniczenie ogólnych wydatków. Dlatego ważne jest, by urządzenia klimatyzacyjne, instalowane w pomieszczeniach hotelowych, nie tylko służyły wygodzie gości, ale także zużywały mniej prądu a tym samym generowały niższe koszty utrzymania obiektu.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Urządzenie klimatyzacyjne Etherea jest dostępne u dystrybutorów firmy w cenie od 3760 zł netto.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w sektorze elektroniki.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.