Juwent dostarczył centrale wentylacyjne swojej produkcji do jednego z największych w Rosji moskiewskiego centrum handlowego YEREVAN PLAZA o powierzchni ponad 42 000 m2.


W centrum stolicy Rosji, przy jednej z największych magistrali miasta, koło stacji Metro TULYSKAYA powstało Centrum Handlowo-Rekreacyjne YEREVAN PLAZA. Budowę obiektu realizowała Firma Stinkom Group.
Usytuowanie w pobliżu moskiewskiej magistrali drogowej oraz innych ruchliwych ulic sprawia, że jest to doskonałe miejsce na tego typu inwestycje. Projekt powstawał w oparciu o międzynarodową umowę o wzajemnej współpracy między urzędami miast Moskwy i stolicy Armenii - Erewania.
Ormiańscy inwestorzy, finansujący budowę centrum handlowego w rosyjskiej stolicy, nie dorównali do rozmachu i fantazji rosyjskich architektów i w efekcie powstał budynek, którego nie można nie zauważyć. Wykończony w narodowym stylu - brązowym naturalnym kamieniem; z dużym supermarketem, piętrem z butikami i piętrem z restauracjami, multikinem z siedmioma salami kinowymi oraz salą wystawową, w której odbywają się m.in. wystawy ormiańskich malarzy i artystów.

Źródło: www.juwent.com.pl