Wentylator wyciągowy do okapów kuchennych typu UNO ME został zgłoszony przez firmę Rosenberg Klima Polska Sp. z o.o. do Konkursu na najciekawszy produkt FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2009.


Wentylator wyciągowy do okapów kuchennych typu UNO ME służy do wyciągu zabrudzonego i gorącego powietrza o temperaturze od 75 do 110°C np. z kuchni restauracyjnych czy hal produkcyjnych.
Wydajność UNO ME zależna jest od wersji wentylatora i wynosi od 2800 do 20500 m³/h (spręż od 470 do 1400 Pa; moc od 0,31 do 6,0 kW).


Obudowa wentylatorów UNO ME ma formę sześcianu. Ramę urządzenia wykonana jest z profili aluminiowych oraz paneli bocznych, wykonanych z galwanizowanej blachy stalowej, izolowanych 20-mm warstwą niepalnej i tłumiącej dźwięki wełny mineralnej.
Dla uniknięcia wykraplania się kondensatu zastosowano dwukomorowe profile aluminiowe. Dzięki możliwości zamiany miejsca paneli w konstrukcji obudowy wentylatora, w łatwy sposób można podłączyć UNO ME do danej konfiguracji systemu kanałów wentylacyjnych.
Wentylatory UNIO ME przystosowane są do regulacji obrotów poprzez obniżenie napięcia zasilania lub zmianę jego częstotliwości.
Wszystkie silniki umieszczone są poza strumieniem przepływającego powietrza oraz mają wbudowane czujniki termiczne kontrolujące temperaturę ich uzwojeń.
Wentylator może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dostarczany jest standardowo z wyłącznikiem serwisowym. Dostępne są wszelkie możliwe akcesoria montażowe.
Producent: Rosenberg GmbH; dystrybucja w Polsce: Rosenberg Klima Polska Sp. z o.o.