Od września firma UNIWERSAL z Katowic proponuje projektantom, wykonawcom oraz handlowcom najnowszą wersję elektronicznego „Katalogu Wyrobów” na płycie CD-Rom. Wydana w formie prezentacji multimedialnej płyta zawiera szczegółowe opisy poszczególnych produktów, przygotowane do wydruku pliki w formacie PDF, rysunki złożeniowe w formacie AutoCada oraz sklep internetowy w wersji offline. Całość opracowana jest w następujących językach: polskim, angielskim, francuskim i rosyjskim, przy czym wersja polska wzbogacona jest głosem lektora. Szczegółowe informacje katalogowe oprawione są estetyczną grafiką w stylu Leonarda d’a Vinci.Prezentacja uruchamia się samoczynnie. Wyświetlane jest „Menu Główne”, w którym użytkownik dokonuje wyboru wersji językowej, ma dostęp do poszczególnych grup produktów, może obejrzeć zdjęcia z inwestycji, w których wykorzystano urządzenia firmy, a także zainstalować grę i obejrzeć galerię prac autorki grafiki do programu. Tutaj znajdzie też telefony i adres firmy „Uniwersal”.
Po prawej stronie znajdują się kolorowe ikony grup urządzeń, dostępne na wszystkich ekranach prezentacji. Po najechaniu kursorem myszki rozwija się krótki opis, a po ich kliknięciu możliwy jest wybór konkretnego produktu i przejście do „Karty katalogowej”. Tam znajdują się szczegółowe opisy, fotografie, rysunki urządzenia, tabele doboru, charakterystyki, etc.
W dolnej części ekranu znajduje się pasek z przyciskami ułatwiającymi nawigację po programie: przewijanie kolejnych ekranów opisu wprzód i wstecz, przełączanie trybu pracy na samoczynny lub interaktywny, możliwość włączania i wyłączania głosu lektora, przełączanie wersji językowych, a także otwieranie plików w formacie PDF do druku, uruchomienie sklepu internetowego w wersji „offline”, wyświetlenie wizualizacji pracy wentylatora ZeFir, a także przejście do „Menu” i wyjście z programu.
Katalog zawiera następujące grupy produktów:
• wentylatory dachowe standardowe i kwasoodporne Das,k;
• wentylatory dachowe standardowe i kwasoodporne wielobiegowe Das,k-P2 i Das,k-P3;
• wentylatory dachowe przeciwwybuchowe DAEx;
• wentylatory dachowe FEN;
• wywietrzniki zintegrowane, standardowe i kwasoodporne WZs,k
oraz przeciwwybuchowe WZEx;
• cichobieżne wentylatory SilWent;
• wentylatory osiowe AKWILON;
• wywietrzniki dachowe typu WLO;
• wywietrzniki dachowe typu ZeFir;
• wywietrzniki dachowe typu BORA;
najnowszy typoszereg wentylatorów "SZTIL", które są ciągle modernizowane
• tłumiki akustyczne i akcesoria wentylacyjne;
• zestawy rozruchowe S-Z, falowniki, akcesoria elektryczne.
Z „Menu Głównego” dostępne są również:


Zdjęcia z realizacji
Jest to galeria kilkunastu zdjęć z różnych inwestycji, w których zostały wykorzystane urządzenia firmy Uniwersal.
Gra
Przenosi nas z renesansowych klimatów do „gwiezdnych wojen”, gdzie oczywiście główni bohaterowie to instalatorzy. To może być miły - ale ostrzegamy - „wciągający” przerywnik podczas pracy.
„Nasza Galeria”
Ta część prezentacji poświęcona jest autorce opracowania graficznego programu, Marii Korusiewicz. Można w niej zapoznać się z życiorysem zawodowym artystki, a także obejrzeć niektóre z jej prac.
Niebanalne jest opakowanie na CD: to 3-stronicowa, dopracowana graficznie okładka ze sztywnej tektury formatu A4. Płytę wysuwa się z niej pociągając za... złoty sznureczek!
I jeszcze wymagania sprzętowe: program przeznaczony jest dla użytkowników Windows 95, 98, Me, XP. Najlepiej odtwarzać go przy ustawieniach karty graficznej w rozdzielczości co najmniej 800x600 pikseli i ustawieniu ilości wyświetlanych kolorów na „High Color” lub „True Color”.
ZAMÓW PŁYTĘ CD UNIWERSAL!
UNIWERSAL-CD można otrzymać wysyłając do nas dane adresowe (imię, nazwisko, firma, ulica, miasto, kod, e-mail, stanowisko) - kliknij na: UNIWERSAL-CD
UNIWERSAL a la Leonardo cd:
strona www firmy: www.uniwersal.com.pl

Uniwersal na targach w 2002 r.:baner Uniwersal na stronach portalu www.wentylacja.com.pl:
patrz pasek lewy witryny