Gama znanych na naszym rynku wentylatorów TD, została poszerzona o nowy typ wentylatorów TD-ECOWATT. TD dostępne są teraz w zestawach oraz systemach TWIN BASE. Wśród nowości także wentylatory z tworzyw sztucznych, system wywiewny Venturia, wentylatory chemoodporne JET oraz oddymiające KDTR...
Gama wentylatorów kanałowych TD, została poszerzona o nowy typ wentylatorów TD-ECOWATT z silnikiem prądu stałego z elektronicznym komutatorem charakteryzującym się wysoką sprawnością oraz niskim zużyciem energii.
Wentylatory tej serii wyposażone są w silniki znamionowane na napięcie 90/260V- 50/60Hz, o stopniu ochrony IP44, które są przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej od 10% do 100% prędkości znamionowej. Tak jak standardowe typy TD, wentylatory TD-ECOWATT posiadają łożyska kulkowe oraz wyposażone są w wymienne i łatwe w konserwacji moduły. Obudowy wentylatorów wykonane są z tworzywa sztucznego.
Wentylatory TD-ECOWATT przystosowane są do pracy ciągłej zapewniając przy tym oszczędne zużycie energii oraz bardziej sprzyjają środowisku naturalnemu. Przeznaczone są do instalacji wymagających zastosowania Systemu Wentylacji Zależnej od Potrzeb (Demand Controlled Ventilation – DCV) związanej z zastosowaniem właściwych czujników i regulatorów. >>więcej


Venture Industries proponuje teraz nowe rozwiązanie montażowe dotyczące wentylatórów TD – TWIN BASE. System ten otwiera nowe możliwości przed seriami wentylatorów przeznaczonych do kanałów okragłych. TWIN BASE składa się z dwóch wsporników umożliwiających równoległy montaż dwóch wentylatorów TD lub TDx2. Dodatkowo, dzięki specjalnym kołnierzom na wlocie i wylocie umożliwia montaż dwóch TD lub TDx2 w kanale prostokątnym.
Zastosowanie systemu wentylacji w parciu o TWIN BASE jest szczególnie polecane w miejscach, gdzie wymagany jest duży przepływ powietrza. >>więcej


Nowy w ofercie zestaw TD wraz wentylatorami zawiera komplet akcesoriów niezbędnych do jego montażu. Dostępne są 3 typy zestawów: TD-160/100 N, TD-250/100 oraz TD-250/100T.
W skład każdego zestawu wchodzi:
- wentylator TD,
- przewód elastyczny aluminiowy,
- okrągły zawór wywiewny,
- kratka do montażu zewnętrznego/ochrona wlotu,
- taśma klejąca do instalacji.
Wentylator TD-250T (dostępny w zestawie TD/250/100) jest wyposażony w regulowane opóźnienie czasowe (od 1 do 30 minut) utrzymujące wentylator w działaniu dla wybranego okresu czasu po wyłączeniu światła. >>więcej


Nowością w ofercie Venture Industries są także wentylatory z tworzyw sztucznych typu CRDV, kanałowe lub dachowe oraz wentylatory CV promieniowe przeznaczone do transportu agresywnych związków chemicznych, wilgotnych gazów, spalin i zanieczyszczonego powietrza. Główne elementy wentylatorów wykonano z trudnopalnego polipropylenu PPs, z polipropylenu lub polichlorku winylidenu. Urzadzenie doskonale sprawdzają się w przemyśle chemicznym i spożywczym, jak również znajdują szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej takich jak szpitale, laboratoria, szkoły itp.
Specjalne wykonanie tych wentylatorów w wersji Ex jest zgodne z wymogami Dyrektywy 94/9/EC ATEX dotyczącej urządzeń przeznaczonych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Wentylatory typu CV i CRDV w wersji przeciwwybuchowej (oznaczone symbolem "Ex") są produkowane z silnikami trójfazowymi, także w wersji dwubiegowej. >>więcej


Wentylatory chemoodporne JET są przeznaczone do transportu medium zawierającego agresywne związki chemiczne jak opary kwasów, zasad, do odprowadzania spalin. Zalecane do pracy w instalacjach odciągowych, digestoriach, zakładach chemicznych. Serię JET stanowią promieniowe, dachowe wentylatory z wyrzutem pionowym o napędzie bezpośrednim w trzech wielkościach JET 20, JET 25, JET 35.
Obudowa stanowi jednorodną bryłę. Główne elementy wentylatora takie jak osłona, obudowa, wirnik, wylot, podstawa, wykonane są ze wzmacnianego promieniami UV polipropylenu. Pozostałe elementy montażowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Wirnik z łopatkami pochylonymi do przodu został wyważony elektronicznie i dynamicznie zgodnie z normą ISO 1940. Wentylator wykonany jest zgodnie z AMCA 210-85 i ISO 5801. Maksymalna temperatura tłoczonego medium wynosi 60oC. Silniki elektryczne, asynchroniczne, jedno 230V - 50Hz lub trójfazowe 230/400V – 50Hz, wykonane są w klasie izolacji F i stopniu ochrony IP 55.
Specjalne wykonania wentylatorów chemoodpornych są zgodne z wymogami dyrektywy 94/9/CE ATEX, dotyczącej urządzeń przeznaczonych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. >>więcej


Wentylatory oddymiające serii KDTR mogą być stosowane do wyciągania gorącego dymu powstałego w czasie pożaru. Wentylatory spełniają normy EN 12101-3 i posiadają odporność na temperaturę 400oc/2h, a ich obudowy wykonane są ze stali galwanizowanej. Urządzenia produkowane są w dwóch wersjach: KDTR/H z wylotem poziomym i KDTR/V z wylotem pionowym. KDTR zaopatrzono w silniki odizolowane od strumienia transportowanego powietrza, wirniki wyważane dynamicznie z łopatami wyprofilowanymi do tyłu, przystosowane do pracy z dużą prędkością obrotową.
Demontowane boczne ściany wentylatorów ułatwiają dostęp do silnika, kółek oraz paska napędu pasowego. W wersji standardowej silniki umiejscowione zostały po prawej stronie (patrząc od strony wylotu). Na zamówienie dostępne wersje wyposażone w silniki z napędem pasowym po lewej stronie wentylatora, patrząc od strony wylotu (wersja TI).
Klasa ochrony silnika IP55, klasa izolacji F. Silnik 230/400V – 50Hz, do mocy 3kW. Wydajność powietrza KDTR od 1000 do 40000 m3/h, a w przypadku wersji oddymiającej: od 1000 do 55000 m3/h przy ciśnieniu statycznym od 240 do 3000Pa.
Istnieje również możliwość zastosowania w wentylatorze izolacji akustycznej, dwubiegowego silnika oraz porycia urządzenia farbą epoksydową. >>więcej


Na zakończenie - system wywiewny Venturia.
System Venturia zapewnia skuteczną wentylację wyciągową w obiektach typu domki letniskowe, domki jednorodzinne, mieszkania, małe pomieszczenia usługowe typu kiosk, biuro, pracownia, itp.
Venturia zapewnia użytkownikom świeże powietrze, eliminację nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci z pomieszczeń. System wyciągowy przystosowano do ciągłej pracy w kilku punktach budynku, czy mieszkania jednocześnie. Rozwiązanie zalecane do wentylacji pomieszczeń o zróżnicowanym zastosowaniu, takich jak toalety, garderoby, spiżarnie, łazienki, kuchnie, pomieszczenia techniczne, pokoje, itd.
Dzięki prostemu i szybkiemu montażowi za pomocą specjalnych linek, które niwelują drgania i wibracje, system Venturia może zostać zainstalowany na każdym poddaszu lub w suficie podwieszanym.
System wywiewny wyposażony jest w dwubiegowy wentylator promieniowy z łopatkami pochylonymi do przodu, z silnikiem 230V-50Hz o niskim zużyciu energii. >>więcej
>>Zobacz wszytskie NOWOŚCI VENTURE INDUSTRIES