Doszło do pierwszych w tym sezonie grzewczym zaczadzeń. Statystyki z poprzednich lat każą założyć, że to dopiero początek długiej listy tragicznych w skutkach zatruć.


22-latek z Jastrzębia-Zdroju to pierwsza w tym roku ofiara niesprawnego piecyka gazowego. W minionych latach była to, obok niesprawnego systemu odprowadzania spalin i niesprawnej wentylacji, jedna z głównych przyczyn śmiertelnych i ciężkich zatruć tlenkiem węgla.
Stowarzyszenie „Kominy Polskie” pragnie przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego użytkowania instalacji grzewczych, wentylacyjnych i spalinowych. Jak co roku, od początku sezonu grzewczego Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjną „Nie zaniedbuj bezpieczeństwa! Ciepło jest ulotne…”, która ma na celu przeciwdziałanie zaczadzeniom i ich bieżącą rejestrację („Kominy Polskie” publikują „Czarny Raport” na stronie swojej organizacji pod adresem: www.kominypolskie.com.pl).
Jednocześnie przypominamy i zapraszamy do udziału w organizowanym przez Stowarzyszenie „Kominy Polskie” seminarium poświęconym praktycznej ochronie przed zaczadzeniem – wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższą sobotę 10 października podczas targów Murator Expo w Warszawie (>>więcej informacji).