Firma Armacell wprowadziła na rynek ulepszoną wersję znanego produktu AF/Armaflex.
AF/Armaflex - profesjonalna izolacja chroniąca przed kondensacją pary wodnej teraz w nowej, ulepszonej wersji.
Klasyczny materiał izolacyjny jest obecnie produkowany z pianki o ulepszonej jakości i mikroporowatej strukturze. AF/Armaflex cechują nieosiągalne dotychczas właściwości techniczne - opór dyfuzji pary wodnej μ większe lub równe 10000 i przewodność cieplna Λ0oC mniejsze lub równe 0,033 W/(m2K).
Nowy wyrób trwale chroni instalację przed osiadaniem kondensatu i charakteryzuje się lepszymi właściwościami izolacyjnymi niż dotychczasowe materiały elastomerowe. Produkt zachowuje stabilny kształt i daje się szybko i łatwo obrabiać.
AF/Armaflex - charakterystyka i zalety:
- ochrona przed kondensacją pary wodnej
- ograniczenie strat energii podczas całkowitego czasu użytkowania instalacji.
- wysoka wartość współczynnika oporu przeciw dyfuzji pary wodnej μ gwarantuje zachowanie własności izolacyjnych materiału w długim okresie czasu.
AF/Armaflex - obszary zastosowań:
- izolacja/ochrona do rur, kanałów powietrznych, zbiorników (także kształtek i armatury),
- w chłodnictwie przemysłowym i użytkowym, klimatyzacji oraz zakładach przetwórczych,
- stosowana w celu zapobiegania korozji i oszczędności energii.

Armacell International jest liderem rynku światowego jako producent elastycznych izolacji technicznych, znanych przede wszystkim pod marką ARMAFLEX. Ponadto Armacell produkuje izolacje ze spienionego polietylenu TUBOLIT, jak również systemy osłonowe z metalu i PCW.
W Polsce Armacell produkuje Armaflex oraz Tubolit w fabryce w Środzie Śląskiej. Ponadto Armacell posiada jeszcze 7 fabryk w Europie: w Niemczech (3), Anglii (1), we Włoszech (1), Hiszpanii (1) i w Szwajcarii (1).