Zgrabne, niewielkie, przenośne, łatwe w montażu i w obsłudze. Jednym słowem – kompaktowe. Jeszcze do niedawna było zupełnie nie do pomyślenia, żeby podobnych cech oczekiwać od kominków. Obecnie jest to możliwe za sprawą modeli kominków elektrycznych Optiflame Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano, których kompaktowość przejawia się niewielkim rozmiarem, prostą obsługą oraz klasycznym designem.

Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano Optiflame czyli kominki kompaktowe.
Wraz z rozwojem współczesnej technologii można zauważyć postępujący proces miniaturyzacji przedmiotów domowego użytku. Mniejsze gabaryty mebli, wyposażenia wnętrz oraz elektroniki w naszych domach znacznie podnoszą ich ergonomikę i funkcjonalność. Kompaktowe kominki Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne, funkcjonalne systemy grzewcze w nieskomplikowanym i estetycznym wydaniu.


Klasyka i estetyka w kompakcie

Kominki fornirowane drewnem kojarzą nam się zazwyczaj z imponującym rozmiarem, kunsztownym wykonaniem i zobowiązującym wobec tego rozmiarem pomieszczeń, w których się znajdują. Klasyczną aranżacją mogą jednak cieszyć się nie tylko właściciele przestronnych bibliotek, wytwornych gabinetów, dużych, eleganckich salonów. Wykonane w klasycznym stylu Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano cechują bowiem zdecydowanie mniejsze gabaryty, dzięki czemu modele kompaktowe wpiszą się w każdą, nawet niewielką przestrzeń. Aby forma nie przerosła treści producent zrezygnował również z wykwintnych zdobień na rzecz prostoty. Nie oznacza to bynajmniej, że kominki tracą na tym wizualnie. Wręcz przeciwnie, zgrabny rozmiar oraz elegancka prosta obudowa fornirowana prawdziwym drewnem w kolorach wiśni, dębu, orzecha lub espresso sprawiają, że kominki z tej linii mogą być doskonałym, cieszącym oko uzupełnieniem dowolnego wystroju wnętrza. Co więcej kompaktowość modeli przejawia się w ich mobilności. Z cechą tą łączy się kilka korzyści. Prawie każdy ma bowiem w domu, czy mieszkaniu więcej, niż jedno miejsce, w którym mógłby postawić kominek, a co więcej jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny kąt mamy możliwość wypróbowania kilku opcji, zanim podejmiemy decyzję co do ostatecznej lokalizacji kominka. Drugą niewątpliwą zaletą jest możliwość zabrania urządzenia ze sobą, jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzkę. Na wypadek takiej sytuacji, kominek wymaga jedynie odłączenia z prądu, zapakowania oraz dostarczenia do nowego miejsca zamieszkania.

Prosty montaż oraz intuicyjna obsługa

Im prostsza obsługa tym bardziej zadowolony użytkownik. Z takim założeniem zaprojektowane zostały kominki kompaktowe Troy, Rome, Verona, Palermo i Milano Optiflame. Prosty, kilkuminutowy montaż, nie wymaga fachowej wiedzy i nie zmusza do rozszyfrowywania skomplikowanych instrukcji obsługi. Wystarczy wybrać odpowiadające nam miejsce i włożyć wtyczkę do gniazdka. Brak konieczności magazynowania materiału opałowego, usuwania popiołu czy montowania skomplikowanej instalacji sprawia, że wszystko, czego potrzebujemy to dosłownie gniazdko i kawałek podłogi. Kompaktowe kominki Optiflame to nie tylko oszczędność czasu, ale również korzyść dla naszej kieszeni. Efekt płomienia w pobiera jedynie 120 kW, co oznacza około 8 gr/h. Działa on niezależnie od funkcji ogrzewania, relaksującym widokiem płomieni możemy cieszyć się więc także w lecie. Każdy z modeli wyposażony został we wkład kominkowy 20” z termowentylatorem o mocy grzewczej 1, 2 kW. Kiedy zatem przyjdą mrozy, temperaturę szybko i wygodnie można wyregulować za pomocą termostatu, dyskretnie ukrytego za ruchomą osłoną, a także pilotem zdalnego sterowania.

Proces wyposażania wnętrza to często współzawodnictwo między estetyką, a użytecznością. Decydując się na jeden z modeli z kompaktowej serii kominków elektrycznych Optiflame z pewnością uda się osiągnąć aranżacyjny kompromis. Użytkownik może bowiem liczyć na oryginalny wystrój oraz miłe chwile spędzone przy blasku i cieple płomieni, bez konieczności martwienia się o skomplikowane sterowanie, uciążliwą konserwację, zbyt duże zużycie przestrzeni i wysokie rachunki za prąd.
Kominki elektryczne kompaktowe Optiflame:
Kominek elektryczny Troy
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1010 x 990 x 350 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W


Kominek elektryczny Verona
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1016 x1041 x 337mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: orzech


Kominek elektryczny Milano
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 930 x 932 x381 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: wiśnia, dąb, orzech


Kominek elektryczny Toronto

Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 919 x 933 x 318 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: orzech


Kominek elektryczny Rome
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1000 x 1120 x 380 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: espresso