Co roku w listopadzie Polski Oddział TROX Austria GmbH zaprasza swoich partnerów i projektantów na "TROX-INFO-EXPO" - seminarium połączone z wystawą urządzeń Trox.

TROX-INFO-EXPO 2009
Ponad 100 projektantów, wykonawców, przedstawicieli środowiska akademickiego i mediów branżowych zaproszonych przez Polski Oddział TROX Austria GmbH, 4 listopada w Hotelu Holiday Inn w Warszawie uczestniczyło w TROX-INFO-EXPO .
TROX-INFO-EXPO to organizowane co rok prelekcje przedstawicieli TROX dotyczące produktów austriackiej spółki TROX połączone z wystawą urządzeń i systemów wentylacyjnych produkowanych przez TROX. TROX-INFO-EXPO służy przybliżeniu znanych już produktów oraz przedstawieniu nowych propozycji, które składają się na aktualną ofertę handlową firmy TROX GmbH.
Pierwszą część seminaryjną zdominował temat systemu fasadowej wentylacji zdecentralizowanej FSL (FassadenSystemLuftung).
FSL to regulowany indywidualnie system wentylacji o wysokiej pewności działania, oszczedny pod względem budowy i eksploatacji. Nie wymaga budowy sieci przewodów wentylacyjnych i pomieszczeń technicznych.
System FSL ma swoje wady np. ze względu na obsługę i konserwację dużej liczby wentylatorów i filtrów, jednak jego zastosowanie może być ekonomicznie i konstrukcyjnie uzasadnione w wielu przypadkach. Przykłady zastosowań FSL w nowych i zmodernizowanych budynkach to: biurowce (Post-Tower - Bonn Niemcy), hotele, budynki firm (Bayer - Leverkusen Niemcy), hale wystawowe (Neue Messe, Berlin Niemcy) i wiele innych.
W drugiej części spotkania przedstawiono możliwości, wizualizacje i inne nowe funkcje programu doboru TROX Easy Product Finder.
Spotkanie było okazją do prezentacji nowości w ofercie producenta, w tym nowych nawiewników indukcyjnych z wymiennikami ciepła, energooszczędnych klimakonwektorów wentylatorowych VAV, urządzeń ochrony przeciwpożarowej, regulatorów przepływu powietrza i TROX Labcontrol® oraz innych produktów Trox.
W przerwach między wystąpieniami była możliwość obejrzenia znanych i nowych produktów Trox na przygotowanej wystawie, a także okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i poglądów. Ekspozycja składała się z nawiewników, wywiewników, regulatorów stałego i zmiennego przepływu oraz aktywnych i pasywnych belek chłodzących i wspomagana była animowaną wizualizacją sposobu pracy prezentowanych elementów i urządzeń na dużych ekranach monitorów.
Produkty marki TROX w większości są dostępne bezpośrednio ze składu magazynowego w Piasecznie, dzięki czemu czas realizacji zamówienia można skrócić do minimum.
Goście otrzymali aktualne katalogi techniczne wraz z najnowszą wersją programu doboru urządzeń i bibliotekami rysunków CAD.
Warto na koniec wspomnieć, że trwają prace nad tłumaczeniem na język polski poradnika do projektowania systemu belek chłodzących Trox. O wydaniu poradnika powiadomimy naszych Czytelników na stronach wentylacja.com.pl.

Zobacz: fotoreportaż TROX-INFO-EXPO 2009

TROX Austria GmbHFirma TROX Austria GmbH, producent urządzeń i systemów wentylacji i klimatyzacji, jest obecna w Polsce od ponad 30 lat - początkowo na uczelniach technicznych, jako przykład nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie VAC. Wraz z otwarciem w 1994 roku Biura Przedstawicielskiego, przekształconego w 2000 roku w Oddział TROX Austria GmbH w Piasecznie pod Warszawą, na terenie kraju rozpoczęła się aktywna działalność w zakresie doradztwa technicznego, marketingu i handlu. W roku 2000 uruchomiony został lokalny skład magazynowy zaopatrzony w najbardziej typowe urządzenia TROX stosowane przez krajowych odbiorców, a biuro techniczne rozbudowało się w kierunku sprawnej obsługi firm projektowych i instalacyjnych poprzez grupę regionalnych przedstawicieli.
Grupa TROX dysponuje jedną z największych baz badawczo-laboratoryjnych urządzeń i systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. TROX jest producentem m.in.: nawiewników i wywiewników, klap i zaworów przeciwpożarowych, klap wentylacji pożarowej, regulatorów przepływu powietrza, czerpni, przepustnic regulacyjnych i odcinających, tłumików i kulis do tłumików akustycznych, urządzeń filtracyjnych, filtrów i wkładów filtracyjnych oraz systemów powietrzno-wodnych, systemów zdecentralizowanej wentylacji FSL, central wentylacyjnych, systemów wentylacji tuneli, systemu LABCONTROL, systemu centrów chłodzenia przetwarzania danych (AITCS) oraz TROXNETCOM. Produkcja jest skupiona głównie w zakładach w Niemczech i Hiszpanii.