Jak co roku projektanci i wykonawcy systemów VAC spotkali się na TROX-INFO-EXPO - prezentacji połączonej z wystawą urządzeń.


Łącznie ponad 200 projektantów, wykonawców i przedstawiceli mediów branżowych zaproszonych przez Polski Oddział TROX GmbH, uczestniczyło w TROX-INFO-EXPO w Warszawie (Hotel Holiday Inn, 6 listopada - wtorek) i Poznaniu (Hotel Mercure, 8 listopada - czwartek) .
TROX-INFO-EXPO to organizowane co rok prelekcje przedstawicieli TROX dotyczące produktów austriackiej firmy połączone z wystawą urządzeń i systemów wetylacyjnych produkowanych przez TROX. TROX-INFO-EXPO służy przybliżeniu znanych już produktów oraz przedstawieniu nowych propozycji, które składają się na aktualną ofertę handlową firmy TROX GmbH.

Fot. 1 Uczestnicy TROX-INFO-EXPO 2007
Foto: Chłodnictwo&Klimatyzacja

Przybyłych gości w tematykę seminarium wprowadził Pan Dariusz Strzelecki, Dyrektor Oddziału TROX w Polsce. Podczas kolejnych prezentacji przedstawiono rozwiązania techniczne w zakresie regulacji przepływu, w tym regulację zmiennego (VAV) i stałego (CAV) przepływu powietrza, a także projektowanie i zastosowanie produkowanych przez TROX regulatorów przepływu powietrza VFL. Przedstawiony został także program komputerowy ułatwiające dobór regulatorów VFL.
Temat nawiewników indukcyjnych z wymiennikami ciepła w instalacjach wentylacyjnych interesująco przedstawił przedstawiciel TROX GmH z Austrii, pan Hannes Klimpfinger. Kolejne wystąpienia dotyczyły zagadnień akustyki w instalacjach wentylacyjnych w oparciu o produkowane przez TROX tłumiki akustyczne.
W drugiej części spotkania przedstawione zostały nowości w ofercie producenta, a wśród nich zaprezentowano m.in.:
- klapy i zawory przeciwpożarowe - wymagania montażowe i nowe urządzenia,
- nawiewniki indukcyjne z wymiennikami ciepła i narzędzia prawidłowego doboru.
W końcowej części seminarium przedstawiono interesujące rozwiązania dotyczące instalacji wentylacyjnych z zastosowaniem urządzeń TROX.

Fot. 2 Wystawa urządzeń TROX-INFO-EXPO 2007
Foto: Chłodnictwo&Klimatyzacja

Uczestnicy TROX-INFO-EXPO 2007 mieli okazję zapoznać się z aktualnymi kierunkami rozwoju systemów wentylacji i klimatyzacji budynków, propozycjami firmy oraz planami TROX na najbliższe miesiące. Na wystawie zaprezentowano znane na rynku oraz nowe produkty firmy TROX.
Przy okazji TROX przekazał projektantom aktualne katalogi techniczne wraz z najnowszą wersją programów doboru urządzeń i pomocnej podczas projektowania biblioteki rysunków CAD.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami można było przedyskutować wątpliwości, które pojawiły się w trakcie prezentacji, a także zapoznać się z bogatą wystawą urządzeń i rozwiązań będącą częścią TROX-INFO-EXPO.
W opinii uczestników spotkanie było bardzo udane i ciekawe.Firma TROX, producent urządzeń i systemów wentylacji i klimatyzacji, jest obecna w Polsce od ponad 30 lat - początkowo na uczelniach technicznych, jako przykład nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie VAC. Wraz z otwarciem w 1994 roku Biura Przedstawicielskiego, przekształconego w 2000 roku w Oddział TROX Austria GmbH w Piasecznie pod Warszawą, na terenie kraju rozpoczęła się aktywna działalność w zakresie doradztwa technicznego, marketingu i handlu. W roku 2000 uruchomiony został lokalny skład magazynowy zaopatrzony w najbardziej typowe urządzenia TROX stosowane przez krajowych odbiorców, a biuro techniczne rozbudowało się w kierunku sprawnej obsługi firm projektowych i instalacyjnych poprzez grupę regionalnych przedstawicieli.
Grupa TROX dysponuje jedną z największych baz badawczo-laboratoryjnych urządzeń i systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. TROX jest producentem m.in.: nawiewników, urządzeń p/poż., regulatorów przepływu powietrza, filtrów i wkładów filtracyjnych, tłumików i kulis do tłumików akustycznych, belek chłodzących, stropów chłodzących, nawiewników indukcyjnych, systemów zdecentralizowanej wentylacji FSL. TROX GmbH Aktualnie posiada 21 oddziałów na wszystkich kontynentach, 12 zakładów podukcyjnych na 4 kontynetach i zatrudnia ponad 2700 pracowników. Obroty firmy w 2006 roku osiągęły 270 mln EUR.