Na wyniki roku finansowego 2011 firma TROX może spoglądać z wyraźną satysfakcją. Sprzedaż grupy TROX wzrosła o 11%, z 350 milionów EURO do 390 milionów EURO i znalazła się w ten sposób powyżej rekordowego dotychczas roku 2008. W porównaniu z rokiem poprzednim obrót TROX GmbH w Niemczech wzrósł w procencie dwucyfrowym, osiągając najwyższy poziom w historii, 120 milionów EUR.

TROX: Dobre wyniki roku finansowego 2011
TROX - siedziba firmy. Fot. TROX GmbHLiczba pracowników zatrudnionych w 24 spółkach własnych firmy w 23 krajach na 5 kontynentach zwiększyła się do 3300 osób, z 3200 w zeszłym roku. Z 13 zakładami produkcyjnymi, 25 własnymi oddziałami handlowymi i 50 importerami przedstawicielami TROX jest światowym liderem w rozwoju, produkcji i sprzedaży urządzeń i systemów wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń w zakresie komponentów instalacji.

Lutz Reuter, Prezes Zarządu TROX, komentuje pozytywne wyniki mijającego roku finansowego “Dzięki rozbudowie zakładu produkcyjnego w Anholt, wprowadzeniu central wentylacyjnych X-CUBE do oferty w Niemczech, szerokiemu wejściu w technologie tworzyw sztucznych i licznym nowym wdrożeniom, powiększyliśmy i umocniliśmy naszą pozycję na rynku”.
Źródło: TROX GmbH