Wywiad z Wojciechem Marusińskim, Dyrektorem Handlowym firmy Valvex S.A.

Trendy rynkowe w branży armatury sanitarnej i instalacyjnej - wywiad
Firma Valvex to znany producent armatury sanitarnej i instalacyjnej. Jak ocenia Pan firmę i produkty?
W mojej ocenie Valvex to solidna firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem. Jako polski producent gwarantuje sprawdzone, pewne produkty wysokiej klasy. Wieloletnie doświadczenie na rynku instalacyjnym, własny dział badawczy i laboratorium dają klientom pewność, że otrzymują zawsze taki sam doskonały i trały produkt zapewniający bezproblemowe funkcjonowanie prze długie lata.

Jak ocenia Pan konkurencję?
Niestety konkurencyjne firmy to przede wszystkim importerzy, głównie z Dalekiego Wschodu. Niestety głównie ceną starają się zdobyć udział w rynku. Przekłada się to na jakość i wytrzymałość wyrobów, a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkownika. Brak dostatecznej świadomości wśród klientów różnic konstrukcyjnych i jakościowych, powoduje, że bardzo często są oni narażeni na dodatkowe koszty spowodowane awariami słabych jakościowo, wadliwych produktów importowanych. W firmie Valvex kładziemy szczególny nacisk na precyzyjne zarządzanie produktem i dopasowanie go do potrzeb klienta. Istotne są tu użyte komponenty i surowce, właściwa dokumentacja dopuszczająca produkt na rynek, parametry pracy oraz odpowiednia polityka cenowa. Ma to szczególne znaczenie przy inwestycjach, gdzie ważną role pełni długoletnia gwarancja i ubezpieczenie produktu. Również dla instalatorów cenne jest to że raz zamontowany produkt daje pewność i trawłość instalacji na długie lata.

Jak wygląda obecnie sytuacja na ryku i jakie są prognozy?
Uważam, że najbliższy okres dla rynku instalacyjnego może być trudny. Wstrzymanie inwestycji budowlanych w 2009 roku przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na asortyment materiałów instalacyjnych, natomiast rosnąca liczba konkurentów prowadzi do walki cenowej.
Jeśli spojrzymy na perspektywy długoterminowe to w mojej ocenie są one obiecujące. Powoli widać ożywienie zarówno w Polsce jak i Europie. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej wielu państw Europy Środkowo-Wschodniej zauważalny jest wzrost popytu na systemy instalacyjne. Oczywiście wynika to z konieczności modernizacji infrastruktury, jak również ze zmian technologicznych wprowadzanych w systemach instalacyjnych. W kraju powraca trend wybierania sprawdzonych, choć droższych wyrobów, dających jednak znaczące wartości dodane w postaci jakości, gwarancji, serwisu czy stałych szybkich dostaw. Tego importerzy z Dalekiego Wschodu nie są w stanie zapewnić.

Jak zmieniły się trendy rynkowe w branży armatury sanitarnej i instalacyjnej?
Bardzo popularnym obecnie hasłem napędzającym branżę jest ekologia, oszczędność energii i wody a także rozwiązania tzw. „inteligentnego domu”. Stąd też pojawiają sie nowe technologie proekologiczne jak baterie z systemami oszczędzania wody, instalacje solarne, pompy ciepła, automatyka sterowania pracą kotłów czy systemów ogrzewania. W instalacjach pojawia się coraz więcej elektroniki, automatyki czyniąc je bardziej energooszczędnymi i bezobsługowymi. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązania wymagają niezawodnych materiałów, kompetentnych przeszkolonych wykonawców oraz szybkiego serwisu. Takim wymaganiom mogą sprostać tylko sprawdzeni producenci działający na rynku od wielu lat.
Oprócz ekologicznych produktów, Valvex przykłada dużą wagę do produkcji zgodnej z wymogami ochrony środowiska. Wdrożony System zarządzania środowiskiem ISO 14000 jest gwarantem, że znajdujący się w pobliżu Parku Narodowego zakład nie stanowi żadnego zagrożenia dla otaczającej przyrody. Przeprowadzany jest także recykling oraz odzysk opakowań . Valvex dba o środowisko na wszystkich płaszczyznach tj. ochrona wód, powietrza oraz gospodarka odpadami, posiada własną oczyszczalnię ścieków. Myślę, że warto zwrócić uwagę również na fakt, że firma posiada specjalistyczne urządzenie ochronne ograniczające emisję zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

O jakie nowości firma Valvex planuje wzbogacić swoją ofertę ?
W najbliższym czasie planujemy wzbogacić ofertę o : zestawy ogrzewania podłogowego z zespołami kolektorów z radiową kontrolą temperatury i sterowaniem zdalnym przez Internet; baterie z systemami oszczędzania wody, baterie termostatyczne z wkładkami termostatycznymi o krótkim czasie reakcji. Wiosną wprowadzamy do naszej oferty nowe serie baterii: Aries, Taurus, Mona i Angelo. Zostały one stworzone zgodnie z najnowszymi trendami panującymi w świecie designu z zachowaniem wszystkich elementów pozwalających na oszczędne, bezawaryjne, długoletnie korzystanie.

Dlaczego właśnie takie produkty?
Staramy się wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają aktualnym potrzebom rynku. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak szybkim tempie życia i permanentnym braku czasu, ważnym staje się łatwość użytkowania, bezobsługowe działanie czy gwarancja długiej bezawaryjnej pracy. Przy rosnących kosztach energii, a także kurczących się zasobach i postępującemu zanieczyszczeniu, priorytetem jest energooszczędność i ekologiczne działanie.

Jakie są priorytety na najbliższy okres?
Zależy nam aby w najbliższym roku rozwinąć nowe linie armatury sanitarnej i instalacyjnej. Chcemy także dotrzeć z nowoczesnymi rozwiązaniami do rynków Europy Środkowo –Wschodniej i Bliskiego Wschodu, jak również do innych liderów branży w Europie Zachodniej i USA.

Jak Valvex planuje rozwijać swoją sprzedaż?
Sprzedaż planujemy rozwijać poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów oraz liderów handlowych w danych regionach, mających duże doświadczenie w sprzedaży produktów instalacyjnych i sanitarnych. Dzięki wykorzystaniu potencjalnych oraz obecnych partnerów handlowych możemy dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców. W związku z tym planujemy kontynuować szkolenia produktowe, spotkania integracyjne i akcje promocyjne.

Jakie są plany na rozwój firmy?
Jesteśmy największym producentem armatury instalacyjnej w Polsce i zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera. Wykorzystując atuty eksperta budujemy synonim dobrego, nowoczesnego europejskiego produktu, który stanowi bardzo ważny element wyposażenia domu. Będziemy realizować wzrost przychodów przez rozwój nowatorskich produktów, a także produktów dających duże przychody poprzez swoją powszechność. Pragniemy rozbudowanie oferty o nowe rodziny baterii oraz nowe rozwiązań w technice instalacyjnej. Planujemy uruchomić nowe kanały informacji marketingowe i nowe programy wsparcia dla naszych klientów. W związku z tym ruszyliśmy z Klubami Firmy Valvex. Zależy nam aby zbudować wizerunek naszej marki jako producenta baterii, o wyszukanym wzornictwie, doskonałej jakości, pozwalając na przyjemne i oszczędne korzystanie z wody.


Źródło: ''

Komentarze

  • ...

    Takich bzdur dawno nie słyszałem. Jak można tak kłamać w żywe oczy.