Warszawa, 21 września 2012 r. — Ferrero, globalny producent słodyczy, ustanawia „złote standardy” w swojej branży, wprowadzając w zakładzie produkcyjnym w Belsku przyjazne dla środowiska i energooszczędne systemy.

Trane wyróżnia firmę nagrodą „Energy Efficiency Leader Award”
Zakład Produkcyjny Ferrero w Belsku Zwiększa Wydajność Energetyczną i Operacyjną Oraz Podwyższa Poziom Ochrony Środowiska i Komfortu

Trane wyróżnia firmę nagrodą „Energy Efficiency Leader Award”

Warszawa, 21 września 2012 r. — Ferrero, globalny producent słodyczy, ustanawia „złote standardy” w swojej branży, wprowadzając w zakładzie produkcyjnym w Belsku przyjazne dla środowiska i energooszczędne systemy.Ostatnie usprawnienia energetyczne zrealizowane w ośmiu obiektach na terenie zakładu zostały opracowane zgodnie z globalnymi zobowiązaniami firmy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i stanowią istotny krok na drodze Ferrero do tworzenia wysoko wydajnych budynków. Trane, wiodący światowy dostawca systemów i usług komfortu pomieszczeń, będący jednocześnie marką firmy Ingersoll Rand, przyznaje Ferrero Polska nagrodę „Energy Efficiency Leader Award”.

Jest to wyraz uznania dla osiągnięć i zaangażowania firmy w zwiększanie wydajności energetycznej i operacyjnej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Szczegółowe informacje na temat ceremonii:
Ferrero Polska otrzyma nagrodę podczas ceremonii, która odbędzie się 21 września 2012 r,
o godzinie 11:00. Manlio Valdes, prezes Trane i Thermo King na region Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki w Ingersoll Rand, przekaże nagrodę na ręce Enrico Bottero, dyrektora generalnego Ferrero Polska, oraz Cezarego Więcława, dyrektora zakładu Ferrero Polska w Belsku.

„Efektywne rozwiązania zastosowane w zakładzie w Belsku są przemyślane zarówno pod kątem środowiskowym, jak i finansowym, a ponadto ilustrują wagę, jaką Ferrero przywiązuje do kwestii wydajności energetycznej i operacyjnej oraz zrównoważonego rozwoju” — powiedział Cezary Więcław, dyrektor zakładu Ferrero Polska w Belsku.

Usprawnienia w zakładzie w Belsku to krok do osiągnięcia europejskich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, które zostały ustalone przez władze spółki. Zarząd Ferrero przewiduje, że do 2020 r. spełnione zostaną następujące cele w obszarze energii i zrównoważonego rozwoju:

Pozyskiwanie 30 procent energii ze źródeł odnawialnych
Zmniejszenie emisji CO2 o 40 procent, a zużycia wody o 20 procent
Wytwarzanie 100 procent energii elektrycznej w elektrowniach kogeneracyjnych lub ze źródeł odnawialnychFerrero Polska realizuje globalne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach nowego projektu budowlanego, którego realizacja we współpracy z Trane rozpoczęła się w 2001 r. Od tego czasu spółka Ferrero Polska wykonała w obrębie ośmiu głównych budynków ponad 20 projektów, których celem było stworzenie przyjaznego dla środowiska, wydajnego energetycznie i operacyjnie oraz komfortowego otoczenia. Projekty te obejmowały:

Halę produkcyjną numer 3 — w tym obiekcie o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, Ferrero Polska zainstalowało całkowicie zintegrowany system chłodzenia pozwalający na precyzyjne sterowanie warunkami otoczenia, które mają kluczowe znaczenie dla procesu produkcji.

Zastosowany system jest o ponad 40 procent bardziej energooszczędny w porównaniu do tradycyjnego rozwiązania i pozwala na roczne oszczędności sięgające 130 000 Euro. Umożliwia utrzymanie wewnątrz hali temperatury 18 stopni Celsjusza oraz wilgotności na poziomie 55–60 procent.

W ramach systemu wykorzystano centrale wentylacyjne z funkcją free-coolingu, technologię zmiennych przepływów, chłodzone wodą agregaty wody lodowej oraz wieże chłodnicze. Całość zarządzana jest przez system automatyki, który gwarantuje optymalizację energetyczną i operacyjną całego systemu.

Magazyn surowców — w tym obiekcie o powierzchni 1500 metrów kwadratowych istniała konieczność zainstalowania innowacyjnego systemu chłodzenia pozwalającego na efektywne, wydajne i precyzyjne sterowanie temperaturą oraz wilgotnością na całej przestrzeni budynku.

Ferrero Polska zastosowało zintegrowany system chłodzenia, najnowsze dysze wentylacyjne dalekiego zasięgu współpracujące z centralami wentylacyjnymi oraz specjalne wentylatory przeciągowe. To innowacyjne rozwiązanie pozwala Ferrero Polska na wykorzystanie całej powierzchni magazynowej obiektu oraz na precyzyjne sterowanie temperaturą wymaganą w jego obrębie.

Powierzchnia biurowa — wysokowydajny system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) zapewnia komfortowe środowisko pracy, spełniając standardy typowe dla budynków biurowych klasy A+. System oparto na klimakonwektorach wykorzystujących technologię zmiennych przepływów, wyposażonych w sterowniki cyfrowe serii ZN, które poprawiają komfort akustyczny i termiczny, pozwalając jednocześnie na zredukowanie kosztów energii o 20 procent w porównaniu do standardowych klimakonwektorów. System automatyki budynków Tracer Summit umożliwia zdalne i scentralizowane sterowanie warunkami panującymi w obiekcie.

Wszystkie zastosowane w zakładzie systemy HVAC są w pełni zintegrowane z systemami automatyki i zarządzania budynkiem, co pozwala firmie Ferrero na równoczesną optymalizację każdej jednostki pod kątem maksymalnego komfortu i efektywności, a także maksymalnych poziomów wydajności operacyjnej i energetycznej.Zrealizowane projekty to istotny krok na drodze do tworzenia wysokowydajnych budynków, które są bezpieczne, komfortowe i wydajne. Spełniają one określone normy dotyczące zużycia energii i wody, niezawodności systemu i bezawaryjnego czasu działania, zgodności z zasadami ochrony środowiska oraz wygody i bezpieczeństwa użytkowników.

Wysoko wydajne budynki ułatwiają właścicielom i użytkownikom realizację ich celów biznesowych dzięki wykorzystaniu standardów projektowych i operacyjnych, które są tworzone, oceniane i nieustannie aktualizowane z myślą o uzyskaniu pożądanych wyników w wyznaczonych ramach.
# # #
Informacje o Ferrero Polska


Ferrero Polska powstało w 1992 roku, zajmuje się produkcją i sprzedażą takich słodyczy jak Nutella, Raffaello, Ferrero Rocher, Tic Tac oraz produkty z linii Kinder. W roku 1996 rozpoczęto budowę fabryki w Belsku Dużym w powiecie grójeckim, gdzie w roku 1997 rozpoczęto produkcję. Początkowo fabryka została ukierunkowana na produkcję wyrobów na rynek lokalny oraz rynki państw sąsiednich. W kolejnych latach fabryka przekształciła się w jedną z największych fabryk grupy Ferrero i jednocześnie w jedną z największych fabryk produkujących słodycze w Europie. Obecnie produkuje ponad 80% swoich wyrobów na eksport i wysyła je do około 70 państw na całym świecie będąc jednocześnie jedynym producentem niektórych wyrobów. Według informacji opublikowanej przez tygodnik Polityka Ferrero Polska jest największym eksporterem w przemyśle spożywczym i jednocześnie znajduje się na 29 miejscu na liście eksporterów ze wszystkich działów gospodarki. Ferrero Polska sp.z o. o. zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Informacje o Ingersoll Rand
Ingersoll Rand (NYSE:IR) zwiększa jakość życia poprzez tworzenie i utrzymywanie bezpiecznych, komfortowych i wydajnych środowisk. Nasi pracownicy i rodzina marek firmy — w tym Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® i Trane® — współpracują na rzecz podnoszenia jakości i komfortu powietrza w mieszkaniach oraz w budynkach, doskonalenia metod transportu i zabezpieczania produktów spożywczych i nietrwałych, zabezpieczania domów i obiektów komercyjnych oraz podnoszenia produktywności przemysłowej i wydajności. Rozwiązania firmy Trane optymalizują środowisko wewnętrzne dzięki szerokiej ofercie wydajnych energetycznie systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, usługom budowlanym i kontraktowym, dostawie części zamiennych i zaawansowanym systemom sterującym. Ingersoll Rand to warta 14 miliardów dolarów światowa firma oddana idei świata o zrównoważonym rozwoju i trwałych rezultatach. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ingersollrand.com oraz www.trane.com.


Wysokowydajne budynki Trane
Firma Trane tworzy innowacyjne, wysokowydajne budynki stosując wyjątkową metodologię, która łączy analizę energetyczną, finansową oraz analizę działania ze specjalistycznymi usługami oraz dostępnym finansowaniem. Wysokowydajne budynki są bezpieczne, komfortowe i energooszczędne. Spełniają specjalne normy dotyczące zużycia energii i wody, niezawodności systemu i czasu działania, zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, komfortu użytkowników i ich bezpieczeństwa oraz innych czynników. Wysokowydajne budynki pozwalają właścicielom i użytkownikom na podnoszenie wydajności i osiąganie celów biznesowych przy zastosowaniu zaplanowanych, dobrze działających standardów, opracowanych, monitorowanych i stale aktualizowanych dla uzyskania określonych wyników w wyznaczonych ramach. W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących wysokowydajnych budynków, zapraszamy na stronę internetową www.trane.com/highperformancebuildings.

Źródło: Trane Polska / EAST SIDE Consulting GmbH