Lider Trane w Dyskusji na Temat ‘Zielonych’ Centrów Handlowych Podczas Warszawskiej Konferencji “Przełącz się na Zielone”

Trane w dyskusji na temat

Warszawa, (8 Listopada 2010) -

Budynki komercyjne cechuje duże zużycie energii i należą do jednych z największych emitentów gazów cieplarnianych. Liderzy firm i organizacji przedstawiają znaczenie stosowania rozwiązań zielonych budynków oraz sposoby na zwiększenie operacyjnej wydajności budynków i uczynienie ich bardziej ekologicznymi.

Marcin Manuszak, dyrektor sprzedaży w Trane Polska na Polskę, Białoruś oraz Kraje Bałtyckie, będzie jednym z ekspertów zaproszonych do udziału w panelu dyskusyjnym E-Handel podczas zbliżającej się konferencji „Przełącz się na Zielone”. Dyskusja dotyczyć będzie kosztów i korzyści związanych z ‘zielonymi’ centrami handlowymi.

Podczas panelu dyskusyjnego, Marcin Manuszak przedstawi rekomendacje dla stosowania ‘zielonego’ i zrównoważonego podejścia do rozwiązań energetycznych i operacyjnych w centrach handlowych. W czasie dyskusji podzieli się doświadczeniem i przykładami sposobów oszczędzania energii, które sprawiają, że tworzenie obiektów z myślą o środowisku naturalnym stało się rzeczywistością.

Szczegóły dotyczące dyskusji:
Kiedy: Wtorek, 9 Listopada 2010, godzina 16.30
Gdzie: Hotel Hilton Warszawa, ul. Grzybowska 63
Strona www Konferencji: http://www.eurobuild.pl/switch_to_green2010

O Konferencji Przełącz się na Zielone
"Przełącz się na Zielone" to jednodniowa konferencja poświęcona kwestiom związanym z zielonymi i zrównoważonymi nieruchomościami. W czasie paneli dyskusyjnych, słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z teorią i praktyką zielonego projektowania. Konferencja organizowana jest przez Eurobuild Conferences, część spółki medialnej Eurobuild CEE (www.eurobuildcee.com) z siedzibą w Warszawie i lokalnymi biurami w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Firma powstała w 1998 roku i jest wydawcą magazynu "Eurobuild Central & Eastern Europe", miesięcznika branży nieruchomości i budownictwa na terenie Europy Środkowej i Wschodnie


Marcin Manuszak
Marcin Manuszak pracuje w Trane od 11. lat i pełni aktualnie funkcję Dyrektora Sprzedaży Trane na Polskę, Białoruś i Kraje Bałtyckie. Pracuje w warszawskim biurze firmy. W ramach swoich obowiązków, Marcin Manuszak jest odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie działem sprzedaży w zakresie wszystkich usług i produktów firmy Trane. Priorytetowymi segmentami rynku są: budynki biurowe, handlowe, sektor spożywczy i napojów oraz przemysł. Marcin Manuszak dysponuje bogatą wiedzę techniczną i doświadczeniem handlowym na rynku ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), włączając w to pracę na stanowisku hvac equipment engineer w McDonald’s Polska. Marcin Manuszak jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Studiował także na warszawskim SGH.


Informacje o Trane
Firma Trane, działająca w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand - światowego lidera w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energooszczędnych systemów, umożliwia uzyskanie lepszych parametrów eksploatacji gospodarstw domowych i budynków na całym świecie. Rozwiązania Trane zapewniają optymalny komfort wewnątrz pomieszczeń, poprzez szeroką gamę energooszczędnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usługi związane z utrzymaniem budynku i serwisem, dostawy części oraz zaawansowane układy sterowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.trane.com.


Informacje o Ingersoll Rand
Ingersoll Rand (NYSE:IR) jest światowym liderem w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energooszczędnych systemów w obiektach handlowych, mieszkalnych i przemysłowych. Nasi ludzie, przy wykorzystaniu gamy naszych marek, obejmującej Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® i Trane®, pracują wspólnie w celu poprawy jakości powietrza i komfortu termicznego w mieszkaniach i budynkach, udoskonalenia warunków transportu i ochrony żywności i produktów łatwo psujących się, zabezpieczenia domów i obiektów handlowych oraz zwiększenia wydajności i efektywności produkcji. Jesteśmy ogólnoświatowym przedsiębiorstwem wartym 13 miliardów $, stosującym zasady odpowiedzialnego biznesu wewnątrz firmy oraz w kontaktach z klientami. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.ingersollrand.com.
Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH