Trane ogłasza swoje uczestnictwo w programie Climate Leaders Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (U.S. Environmental Protection Agency (EPA) Climate Leaders), zobowiązującym firmy do redukcji emisji gazów cieplarnianych.


Informacja prasowa - Warszawa – 11 grudnia 2007
- Trane ogłasza swoje uczestnictwo w programie Climate Leaders Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (U.S. Environmental Protection Agency (EPA) Climate Leaders), zobowiązującym firmy do redukcji emisji gazów cieplarnianych.
“Bardzo cieszymy się z przyłączenia do programu the Climate Leaders. Jest to kolejny przejaw naszego przywiązania do idei wydajności energetycznej”, powiedział Fred Poses, prezes Trane. “Redukcja zużycia energii ma fundamentalne znaczenie dla redukcji efektu cieplarnianego. W Trane, każdego dnia przyczyniamy się do tego, oferując swoim klientom energooszczędne systemy i usługi. Przystępując do programu the Climate Leaders, wzmacniamy nasze przywiązanie do tych zasad i zobowiązujemy się do dalszego kierowania się nimi w praktyce”.
”EPA cieszy się, że Trane przyłączył się do programu the Climate Leaders. Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspólnie pracować nad redukcją emisji gazów cieplarnianych, przyczyniając się do ochrony środowiska,” powiedział Robert J. Meyers, z Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.
Przyłączając się do the Climate Leaders, Trane jeszcze bardziej wzmacnia swoje zaangażowanie, pragnąc ułatwić swoim klientom dostęp do rozwiązań gwarantujących mniejsze zużycie energii. Trane był jedną z czterech pierwszych firm z branży energetycznej, którym zaproponowano uczestnictwo w Clinton Climate Initiative (CCI), programie zainicjowanym przez Prezydenta Billa Clintona, mającym na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych w 40 największych miastach świata. Trane CenTraVac™ jest najbardziej wydajnym energetycznie systemem wody lodowej przeznaczonym dla dużych budynków i został wyróżniony prestiżową nagrodą „Best of the Best” 2007, przyznaną przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (U.S.EPA). Dodatkowo, wiele produktów mieszkaniowych Trane jest oznaczonych znakiem EPA „Energy Star”, a firma oferuje najbardziej wydajne energetycznie rozwiązania dla rynku mieszkaniowego.


Trane Inc. (NYSE:TT), wcześniej pod nazwą American Standard Companies Inc., dostarcza systemy i usługi, które podwyższają komfort i jakość powietrza w domach i budynkach na całym świecie. Firma oferuje klientom szerokie spektrum wydajnych energetycznie systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC); produkty do osuszania i oczyszczania powietrza; serwis i części zamienne oraz zaawansowane systemy sterowania budynkami. Systemy i usługi firmy, dostępne pod nazwą Trane® oraz American Standard®, zajmują wiodącą pozycję na rynkach budynków komercyjnych, mieszkalnych, instytucjonalnych i przemysłowych; mają reputację niezawodnych, innowacyjnych i wysokiej jakości; oraz dostępne są w szerokiej sieci dystrybucji. W 2006 roku globalna sprzedaż firmy przekroczyła 6.8 miliarda USD, z czego 4.9 miliarda USD pochodziło ze sprzedaży systemów i 1.9 miliarda USD ze sprzedaży usług. Trane zatrudnia ponad 29,000 osób i ma 29 fabryk na całym świecie.

Climate Leader
to partnerski program Amerykańskiej Agencji Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) mający charakter współpracy rządu i firm, której celem jest stworzenie kompletnych strategii przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Firmy partnerskie zobowiązują się do zmniejszenia ich wpływu na środowisko naturalne, poprzez stworzenie kompleksowego wykazu emisji gazów cieplarnianych przez firmę, ustanowienie znacznych celów redukcji emisji oraz przekazywanie rocznych raportów o swoich postępach do EPA. Poprzez udział w programie, firmy tworzą wiarygodny rejestr swoich osiągnięć i otrzymują uznanie EPA dla firm-liderów działań proekologicznych. Po więcej informacji na temat Climate Leaders zapraszamy na stronę www.epa.gov/climateleaders
Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH

Komentarze

  • A Carrier .....

    A Carrier dawno jest w tym stowarzyszeniu i jakoś z tego tytułu opowieści o tym nie ma.
    Trane jest tylko dodatkiem