Clinton Climate Initiative (CCI) informuje, że Trane – wchodzący w skład American Standard Companies (NYSE: ASD) – dołączył do grupy partnerów biznesowych z ponad 40 najbardziej postępowych miast na świecie, zaangażowanych w redukcję emisji gazów cieplarnianych.


WARSZAWA 22 maja 2007 – Clinton Climate Initiative (CCI) informuje, że Trane – wchodzący w skład American Standard Companies (NYSE: ASD) – dołączył do grupy partnerów biznesowych z ponad 40 najbardziej postępowych miast na świecie, zaangażowanych w redukcję emisji gazów cieplarnianych.

“Zmiana klimatu to problem globalny, który jednak potrzebuje działań w skali lokalnej”, powiedział były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton. „Przedsiębiorstwa, banki i miasta, które współpracują z moją fundacją zwracają uwagę na problem globalnego ocieplenia, nie tylko dlatego, że jest to właściwa droga, ale także dlatego że jest to korzystne dla nich w ostatecznym rozliczeniu. Oszczędzają pieniądze, zarabiają pieniądze, tworzą nowe miejsca pracy i mają wspólnie, wszyscy na raz, olbrzymi wpływ na zmiany klimatyczne. Jestem z nich dumny za demonstrowanie przywództwa w tak ważnej sprawie jak zmiana klimatu i dziękuję im za ich zaangażowanie w tą nową inicjatywę.”
Jako partner w tym programie, Trane zapewnia i finansuje innowacyjne działania modernizacyjne, które wpływają na znaczne obniżenie zużycia energii i kosztów operacyjnych. Trane wszechstronnie podchodzi do wszystkich aspektów zużycia energii w budynku, takich jak: systemy i usługi w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), oświetlenie, materiały pokrywające dachy, kwestia energii odnawialnej i inne działania, których zastosowanie odzwierciedla się w oszczędności kosztów energii sięgających od 10 do 50 procent.
„Nasza współpraca i partnerstwo jest dobre dla środowiska oraz dobre dla interesów”, powiedział Fred Poses, Prezes Rady Nadzorczej i Dyrektor Generalny American Standard Companies Inc. „To emocjonujące, gdy możesz uczynić coś, z czego skorzystają wszyscy, działając na rzecz najważniejszej środowiskowej kwestii naszych czasów. Nasi pracownicy na całym świecie z niecierpliwością wyczekują swoich zadań wspierania Clinton Climate Initiative.”
Trane będzie blisko współpracował z CCI i jej miastami partnerskimi jako strona wspólnego porozumienia, podpisanego na początku maja. Trane ma bogate doświadczenie w projektach dotyczących rozwiązań energetycznych i zapewnia podobne rozwiązania oszczędności energii klientom w wielu krajach na świecie.

O firmie Trane
Trane, część rodziny American Standard Companies zajmuje się systemami i usługami klimatyzacyjnymi. Jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań dla budynków. Dostarcza serwis i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów typu HVAC, systemów sterowania budynkami oraz rozwiązań wychodzących naprzeciw ścisłym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych, przemysłowych i procesów aplikacyjnych. W 2006 roku firm Trane wygenerował 6,8 miliarda USD dochodu w globalnej sprzedaży z ponad 11,2 miliardów USD wygenerowanych przez American Standard Companies. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.trane.com

O Clinton Climate Initiative

Kontynuując długoletnie zaangażowanie w dziania mające na celu ochronę środowiska, prezydent Bill Clinton uruchomił w sierpniu 2006 roku, w ramach swojej fundacji inicjatywę Clinton Climate Inirtiative (CCI), z misją wykorzystania biznesowego podejścia fundacji w sposób praktyczny w walce ze zmianami klimatycznymi. W swojej pierwszej fazie, CCI współpracuje z C40 Large Cities Climate Leadership Group działając na rzecz przyspieszenia wysiłków zmierzających do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Członkowie CCI odwiedzili prawie wszystkie z miast partnerskich i współpracują z nimi nad stworzeniem projektów i podjęciem działań. Grupa C40 składa się z następujących miast: Addis Ababa, Bangkok, Pekin, Berlin, Bogota, Buenos Aires, Kair, Caracas, Chicago, Delhi, Dhaka, Hanoi, Hong Kong, Houston, Istanbul, Dżakarta, Johannesburg, Karaczi, Lagos, Lima, Londyn, Los Angeles, Madryt, Manila, Melbourne, Mexico City, Moskwa, Bombaj, Nowy Jork, Paryż, Philadelphia, Rio de Janeiro, Rzym, Sao Paulo, Seul, Shanghai, Sydney, Toronto, Tokyo, i Warszawa.
Więcej o CCI na stronach:
http://www.clintonfoundation.org/cf-pgm-cci-home.htm
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/08/01/AR2006080101327.html