Trane Przedstawi Analizę Biznesową Efektywnych Energetycznie, Wysoko Wydajnych Budynków Podczas III Kongresu Facility Management w Warszawie.


Warszawa, (8 października 2009) — Marcin Manuszak, dyrektor sprzedaży na Polskę, Białoruś, Ukrainę i Kraje Bałtyckie w Trane Polska, podczas III Kongresu Facility Management w Warszawie, skierowanego do właścicieli budynków, zarządców nieruchomości i innych specjalistów, zaprezentuje analizę biznesową efektywnych energetycznie, wysoko wydajnych budynków.
Marcin Manuszak opisze energetyczne, środowiskowe i finansowe korzyści płynące z projektów energetycznych, demonstrując słuchaczom proste modele ekonomiczne ukazujące stopy zwrotu efektywnych energetycznie działań i inwestycji w budynkach.
W swojej prezentacji, Marcin ukaże przejrzysty obraz wysoko wydajnych budynków, opisując stopień zwrotu inwestycji i wydatków kapitałowych z nimi związanych oraz takie korzyści jak ochrona środowiska, wzrost produktywności pracowników, stabilność krytycznych środowisk i końcowy wynik finansowy.
Prezentacja będzie zawierać:
• Proces selekcji sposobów prowadzących do uzyskania efektywności energetycznej
• Klasyfikację, kalkulację oraz demonstrację stopy zwrotu tych działań
• Model całkowitych kosztów posiadania
• Prewencyjne strategie konserwacji
• Przykłady dużych projektów energetycznych
Szczegóły prezentacji:
Czas: 14 października 2009 roku, godzina 14.00
Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott, Warszawa
Oficjalna strona Kongresu: www.kongres-fm.pl
Kongres Facility Management to doroczna konferencja dedykowana sprawom zarządzania obiektami komercyjnymi i innymi nieruchomościami. Podczas dwóch dni Kongresu uczestnicy zapoznają się z wiadomościami z zakresu kompleksowego zarządzania budynkami i innymi nieruchomościami od etapu planowania, przez realizację inwestycji po działania serwisowe i modernizacyjne zmierzające do utrzymania wysokiego standardu użytkowego i wartości budynków.

Marcin Manuszak
Marcin Manuszak pełni aktualnie funkcję Dyrektora Sprzedaży Trane na Polskę, Białoruś, Ukrainę i Kraje Bałtyckie. W ramach swoich obowiązków, Marcin Manuszak jest odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie działem sprzedaży w zakresie wszystkich usług i produktów firmy Trane. Priorytetowymi segmentami rynku są: budynki biurowe, handlowe, sektor spożywczy i napojów oraz przemysł. Marcin Manuszak dysponuje bogatą wiedzę techniczną i doświadczeniem handlowym na rynku ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Studiował także na warszawskim SGH.O Firmie Trane

Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand, jest globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych dla budynków. Firma produkuje, instaluje oraz dostarcza serwis i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, systemy sterowania budynkami oraz rozwiązania, wychodzące naprzeciw specyficznym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych oraz przemysłowych. Więcej informacji na temat Trane można znaleźć na stronach internetowych www.trane.com oraz www.ingersollrand.com