Będąca światowym liderem w dziedzinie projektowania i sprzedaży systemów wody lodowej, firma Trane zapowiada wprowadzenie na rynek swojej nowej serii klimakonwektorów UniTraneTM, bardziej wydajnych, ciszej pracujących i bardziej inteligentnych.

Jako wynalazca pierwszego klimakonwektora w roku 1925, Trane stale optymalizuje parametry swoich produktów. Całkowicie nowa generacja klimakonwektorów UniTraneTM charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną, łatwością instalacji i jeszcze większą niezawodnością. Badania klimakonwektorów UniTraneTM przeprowadzane są przez niezależne i nie związane z firmą laboratorium. Urządzenia posiadają certyfikat Eurovent potwierdzający podawaną przez firmę charakterystykę techniczną.
Ciche i proste w instalacji...
Doświadczenie firmy Trane® umożliwiło jej opracowanie serii jednych z najcichszych na rynku klimakonwektorów - 28 dB(A) dla wielkości 01 (poziom energii dźwięku przy małej prędkości). Doskonałe parametry akustyczne nowej serii UniTraneTM zapewniają niezakłócony spokój użytkownikom biur, klientom hoteli a także personelowi centrów handlowych. Zabiegi związane z konserwacją zostały zredukowane do minimum - klimakonwektory wymagają tylko okresowego czyszczenia filtra urządzenia.
Komfort i inteligentne działanie - dzięki nowej regulacji ZN
Atestowany sterownik LonTalk® ZN łączy w sobie uniwersalny język oraz inteligentny sposób sterowania prędkością obrotów wentylatora. Przy małej prędkości obrotowej, klimakonwektor UniTraneTM może osiągnąć do 65% swojej nominalnej wydajności i to przy minimalnym poziomie hałasu.
Regulacja ZN pozwala również stabilizować temperaturę nawiewu w czasie i minimalizuje wahania temperatury w pomieszczeniu. Dzięki tym dwóm unikalnym cechom, wzrasta jeszcze komfort użytkowników i zmniejsza się zużycie energii. Regulacja ZN funkcjonuje zarówno w sposób samodzielny jak i doskonale integruje się z systemami zarządzania budynkiem korzystającymi z profili funkcjonalnych LonMark®.
Uniwersalna seria klimakonwektorów...
Klimakonwektory UniTraneTM są dostępne w różnych konfiguracjach, z obudową lub bez niej, w celu umożliwienia instalacji przy ścianie, na podłodze czy suficie. W celu zaspokojeniu specyficznych potrzeb każdego projektu dostępny jest pełen zakres montowanych fabrycznie opcji i osprzętu do montażu na placu budowy.

Sprzedaż nowej gamy klimakonwektorów UniTraneTM prowadzona jest przez Trane Polska.
Źródło informacji: Serwis prasowej informacji technicznej Francuskiej Agencji d/s Międzynarodowego Rozwoju Przedsiębiorstw UBIFRANCE działający przy Misji Ekonomicznej Ambasady Francji w Warszawie

Dla przypomnienia:
Trane
Będąca filią Grupy American Standard, notowanej na giełdzie w Nowym Jorku od roku 1995, firma TRANE jest jednym ze światowych liderów na rynku klimatyzacji dzięki innowacjom stale wprowadzanym przy projektowaniu i wytwarzaniu produktów, czemu towarzyszy polityka zapewnienia najwyższej jakości, która przyczyniła się do uzyskania przez firmę certyfikatu ISO 9001 już w roku 1987. Silnie rozbudowana sieć placówek terenowych umożliwia bliski kontakt, doradztwo i utrzymywanie współpracy z klientami na uprzywilejowanych zasadach, dzięki bliskości biur sprzedaży i serwisu posprzedażnego.
Opanowanie najbardziej złożonych technologii pozwala firmie TRANE oferować pełną gamę produktów: agregaty wody lodowej, klimakonwektory, jednostki dachowe typu „rooftops”, układy regulacji sterowania. Firma Trane wykorzystuje w swoich urządzeniach czynniki chłodnicze gwarantujące ochronę środowiska.
American Standard
Firma TRANE weszła w skład amerykańskiej grupy w roku 1984.
Poza TRANE, American Standard posiada dwie inne filie:
- American Standard plumbing division
będącą światowym liderem w dziedzinie produkcji wyposażenia łazienek i wyrobów sanitarnych poprzez takie marki jak Ideal Standard, Porcher i Armitage Shanks. Ten oddział firmy liczy w sumie 56 zakładów produkcyjnych w 22 krajach.
- Wabco
światowego lidera w dziedzinie układów hamulcowych do pojazdów.
Wabco dysponuje 15 fabrykami w 11 krajach na całym świecie.

Komentarze

  • Klimatyzator

    Do autora artykułu !!!
    Szanowny Panie .
    Jaka jest różnica pomiędzy klimatyzatorem a klimakonwektorem ?

  • No... super, tylko...

    gdzie to można kupić??? Szukam i żadna firma nie ma Unitrane w swoim asortymencie!