Trane, światowy lider w dostawie zintegrowanych systemów i usług HVAC (chłodnictwo, wentylacja i klimatyzacja) będzie partnerem Drugiego Ogólnopolskiego Kongresu Facility Management, który odbędzie się w dniach 15-16 października 2008 roku w Warszawie.Informacja prasowa - Warszawa – 22 lutego 2008

W panelach dyskusyjnych, odczytach i spotkaniach organizowanych podczas Kongresu, weźmie udział około 200 właścicieli budynków, zarządców nieruchomości komercyjnych i biurowych, dyrektorów administracyjnych, inwestorów, architektów oraz przedstawicieli firm developerskich.
Podczas dwóch dni trwania Kongresu, poruszane będą między zagadnienia Facility Managementu istotne na etapie projektowania i realizacji inwestycji, zagadnienia optymalizacji zużycia energii oraz przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania, strategie i możliwości sprawnego i wydajnego zarządzania nieruchomościami.
Trane, światowy lider w dziedzinie energooszczędnych systemów HVAC, przedstawi uczestnikom Kongresu szereg rozwiązań w zakresie energooszczędności. Przedstawiciele Trane zaprezentują systemy i rozwiązania, dzięki którym budynki będą mogły stać się nie tylko bardziej energooszczędne, ale również bardziej ekologiczne przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych warunków dla użytkowników.
"Doświadczenia wyniesione z ubiegłorocznego Kongresu Facility Management wskazały na ogromne zainteresowanie szeroko pojętą tematyką Facility Management" – mówi Grzegorz Kurzyp, redaktor naczelny magazynu Facility Manager. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu uczestnictwa firmy Trane w Drugim Kongresie Facility Management. Wieloletnie doświadczenie oraz bogate osiągnięcia Trane sprawiają, że jest on dla nas idealnym partnerem z dziedzinie rozwiązań HVAC".
"Uczestnictwo w Kongresie Facility Management jest okazją do przedstawienia naszej wizji budynku komfortowego, energooszczędnego i proekologicznego. Z przyjemnością zaprezentujemy uczestnikom Kongresu najnowsze rozwiązania w dziedzinie HVAC i chętnie podzielimy się wiedzą na temat tego, jak zarządzać tymi systemami w najlepszy sposób" – mówi Paweł Markiton, Dyrektor Zarządzający Trane na Polskę, Białoruś, Ukrainę oraz Kraje Bałtyckie. Trane działa na rynku polskim od roku 1993. Firma posiada swoje biura w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu. Wśród krajowych klientów firmy znajdują się tak znane firmy i budynki jak warszawski hotel Marriott, biurowce Błękitny Wieżowiec i Intraco 2, zakłady Ferrero, Philip Morris Polska, Opel i Fiat, supermarkety Tesco, Carefour oraz wiele innych.


O firmie Trane
Trane Inc. (NYSE: TT) firma znana poprzednio jako American Standard Companies Inc. jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań dla budynków. Dostarcza serwis i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów HVAC, systemów sterowania budynkami oraz rozwiązań wychodzących naprzeciw specyficznym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych, przemysłowych i procesów aplikacyjnych. W 2007 roku sprzedaż firmy Trane przekroczyła 7.5 miliarda USD. Trane zatrudnia ponad 29.000 pracowników i posiada 29 zakładów produkcyjnych na terenie całego świata. Więcej informacji o Firmie można znaleźć na stronie internetowej http://www.trane.com

Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH