Warszawa, 27 września 2007 Trane - światowy lider w dostawie zintegrowanych systemów i usług HVAC (chłodnictwo, wentylacja i klimatyzacja) został oficjalnym partnerem I Ogólnopolskiego Kongresu Facility Management, który odbędzie się w dniach 10-11 października 2007 roku w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie.


Wśród uczestników Kongresu Facility Management spodziewani są między innymi właściciele budynków, property managerowie, zarządcy nieruchomości komercyjnych i biurowych, dyrektorzy administracyjni, inwestorzy, architekci oraz przedstawiciele firm developerskich. Wezmą oni udział w panelach dyskusyjnych, studiach przypadku i spotkaniach mających na celu analizę rynku i dedykowanych różnym zagadnieniom jak na przykład: facility management na etapie projektowania i realizacji inwestycji; optymalizacja kosztów energii – praktyczne rozwiązania, przykłady, strategie, możliwości.
"Nasz kongres jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce," powiedział Grzegorz Kurzyp, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Facility Manager" i menadżer projektu. "Gdy weźmiemy pod uwagę boom na polskim rynku budownictwa, teraz jest najodpowiedniejszy moment, aby zebrać przedstawicieli tego rynku oraz osoby zarządzające budynkami i zorganizować merytoryczną dyskusję na temat inwestycji oraz praktyk panujących w tej branży. Wieloletnie doświadczenie i osiągnięcia Trane sprawiają, że jest on dla nas idealnym partnerem z branży systemów i usług HVAC."
Anna Iwaniuk oraz Marcin Harpula, przedstawiciele Trane’a opiszą znaczenie oszczędności energii w Polsce i przedstawią systemy i usługi, które wpływają na obniżenie kosztów, są przyjazne środowisku naturalnemu i gwarantują komfortowe warunki wszystkim użytkownikom budynków.
"Facility management odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wydajnych i nowoczesnych budynków od centrów handlowych, przez kompleksy biurowe po lotniska," powiedział Pierre Cazal, dyrektor generalny Trane na Europę Środkową, Wschodnią oraz Bałkany. "Bycie oficjalnym partnerem HVAC Kongresu umożliwi nam podzielenie się naszą wizją i rozwiązaniami z zarządcami i właścicielami nieruchomości zainteresowanymi tym, aby ich budynki były wydajne energetycznie, efektywne pod względem kosztów i przyjazne ludziom."
Trane jest obecny w Polsce od roku 1993. Odgrywa wiodącą rolę na rynku HVAC, dostarczając najwyższej jakości, przyjazne środowisku oraz energooszczędne produkty, systemy, sterowniki oraz rozwiązania jednostkowe. Z 13. biurami sprzedaży, 14. dystrybutorami i setkami pracowników w działach sprzedaży, serwisu i administracji w regionie, Trane oferuje najbardziej wydajne systemy i usługi w Polsce i regionie.
Regionalna siedziba firmy znajduje się w Warszawie, podczas gdy regionalne biura sprzedaży są w Poznaniu, Krakowie i Gdyni. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy Trane zainstalowali systemy komfortu w wielu budynkach w sektorze hotelarskim, handlowym i przemyśle, w tym w hotelu Marriott w Warszawie, sieci hipermarketów Tesco oraz w budynkach TNT i Ferrrero.


Trane, część rodziny American Standard Companies zajmuje się systemami i usługami klimatyzacyjnymi. Jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań dla budynków. Dostarcza serwis i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów typu HVAC, systemów sterowania budynkami oraz rozwiązań wychodzących naprzeciw ścisłym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych, przemysłowych i procesów aplikacyjnych. W 2006 roku firm Trane wygenerował 6,8 miliarda USD dochodu w globalnej sprzedaży z ponad 11,2 miliardów USD wygenerowanych przez American Standard Companies

Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH