Trane w dyskusji na temat ‘zielonych’ Centrów Handlowych podczas warszawskiej konferencji “Przełącz się na zielone”.

Trane na temat zielonych Centrów Handlowych
19 stycznia 2011 – Budynki komercyjne cechuje duże zużycie energii i należą do jednych z największych emitentów gazów cieplarnianych. Liderzy firm i organizacji odkrywają znaczenie stosowania rozwiązań zielonych budynków oraz sposoby na zwiększenie operacyjnej wydajności budynków i uczynienie ich bardziej ekologicznymi.

Marcin Manuszak, dyrektor sprzedaży w Trane Polska na Polskę, Białoruś oraz Kraje Bałtyckie, był niedawno jednym z ekspertów zaproszonych do udziału w panelu dyskusyjnym na temat kosztów i korzyści związanych z ‘zielonymi’ centrami handlowymi.

Podczas panelu dyskusyjnego, Marcin Manuszak przedstawił rekomendacje dla stosowania ‘zielonego’ i zrównoważonego podejścia do rozwiązań energetycznych i operacyjnych w centrach handlowych. W czasie dyskusji dzielił się doświadczeniem i przykładami sposobów oszczędzania energii, które sprawiają, że tworzenie obiektów z myślą o środowisku naturalnym stało się rzeczywistością.

Poniżej prezentujemy klip wideo (w języku angielskim) oraz zdjęcia z panelu dyskusyjnego.


Wideo: Konferencja Switch to Green w Warszawie
Informacje o Trane
Firma Trane, działająca w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand - światowego lidera w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energooszczędnych systemów, umożliwia uzyskanie lepszych parametrów eksploatacji gospodarstw domowych i budynków na całym świecie. Rozwiązania Trane zapewniają optymalny komfort wewnątrz pomieszczeń, poprzez szeroką gamę energooszczędnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usługi związane z utrzymaniem budynku i serwisem, dostawy części oraz zaawansowane układy sterowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.trane.com.Informacje o Ingersoll Rand
Ingersoll Rand (NYSE:IR) jest światowym liderem w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energooszczędnych systemów w obiektach handlowych, mieszkalnych i przemysłowych. Nasi ludzie, przy wykorzystaniu gamy naszych marek, obejmującej Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® i Trane®, pracują wspólnie w celu poprawy jakości powietrza i komfortu termicznego w mieszkaniach i budynkach, udoskonalenia warunków transportu i ochrony żywności i produktów łatwo psujących się, zabezpieczenia domów i obiektów handlowych oraz zwiększenia wydajności i efektywności produkcji. Jesteśmy ogólnoświatowym przedsiębiorstwem wartym 13 miliardów $, stosującym zasady odpowiedzialnego biznesu wewnątrz firmy oraz w kontaktach z klientami. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.ingersollrand.com.


Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH