W ofercie firmy Centrum Klima spotkać można dwa typy sterowników naściennych - UNI i TPC. Dedykowane są one do central wentylacyjnych Vental System. Prócz różnic w wyglądzie i funkcjach, które spełniaja, różni je od siebie cena za którą można je nabyć. To sprawia, że sterowniki są dopasowane do potrzeb klientów.

TPC vs. UNI  – sterowniki naścienne central Vental System
WYGLĄD

UNI – Sterownik posiada stosunkowo prostą budowę. Składa się niedużego wyświetlacza LCD oraz trzech przycisków. Sterownik jest standardowo wyposażony w kabel 13 metrowy zakończony wtyczką służącą do wpięcia w płytę automatyki.

TPC – Sterownik posiada duży, podświetlany na zielono ekran dotykowy (brak przycisków). Wybór wszystkich funkcji odbywa się poprzez naciśnięcie na daną funkcję, bezpośrednio w oknie wyświetlacza, dzięki czemu obsługa sterownika jest bardzo intuicyjna. Sterownik ma niewielką grubość (1,75 cm) - doskonale wygląda po zamontowaniu na ścianie. Sterownik TPC, podobnie jak UNI, wyposażony jest w kabel sygnałowy z wtyczką.FUNKCJE

UNI – Podstawowe funkcje jakie można realizować tym sterownikiem to ON/OFF, regulacja pracy wentylatora (3 bieg) oraz regulacja pracy nagrzewnicy w zakresie temperatury do 30 ⁰C. Są to podstawowe funkcje jednak wystarczają w większości przypadków. Ponieważ centrale Vental z wymiennikiem krzyżowym są zabezpieczone przez zamarzaniem wymiennika, na wyświetlaczu można również zaobserwować załączanie się funkcji odszraniającej wymiennik (włączenie nagrzewnicy wstępnej lub otwarcie BY-PASS). Sterownik posiada wygaszacz ekranu, dzięki któremu można błyskawicznie odczytywać nastawę wydatku oraz temperatury nawiewu. W przypadku awarii, sterownik na wyświetlaczu podaje informację o błędnym sygnale uszkodzonego elementu, dzięki czemu można bez problemu zdiagnozować przyczynę awarii – autodiagnostyka.

TPC – sterownik ten posiada wszystkie funkcje sterownika UNI, ale dodatkowo można zaprogramować pracę centrali w rozkładzie tygodniowym. Na każdy dzień tygodnia można ustawić 4 „zdarzenia”. Również w przypadku podłączenia sterownika do centrali z silnikami EC, sterownik TPC doskonale realizuje procentową pracę energooszczędnych silników EC.OBSŁUGA

UNI – Sterownik posiada 3 przyciski funkcyjne, dzięki którym można bez problemu ustawiać wszystkie dostępne parametry pracy centrali. Prostota działania w tym sterowniku nie powinna być upatrywana jako wada, ale jako zaleta – bardzo często zbyt zaawansowane sterowanie może sprawiać kłopoty końcowemu użytkownikowi.

TPC – Dotykowy ekran sprawia, że można bez problemu mocować w ekspozycyjnych miejscach typu salon lub gabinet. Sterownik posiada baterię podtrzymującą nastawy pamięci, dzięki czemu podczas chwilowej przerwy z zasilaniu nie jest kasowana pamięć sterownika.

Powyższe produkty mogą Państwo znaleźć w ofercie firmy Centrum Klima S.A. Więcej informacji na ich temat znajduje się na stronie internetowej.

Źródło: ''