Dwa tysiące osób odwiedziło pierwszego dnia targi WOD-KAN. Jedna z największych tego typu imprez w Europie potrwa w bydgoskiej Łuczniczce jeszcze dwa dni.

Na targi zjechało ponad 400 wystawców z całej Polski oraz z kilku państw zagranicznych, m.in. z Izraela. Już pierwszego dnia na wystawie pojawiło się 2 tys. zwiedzających. - To świetny wynik. O wiele lepszy niż pierwszego dnia w zeszłym roku. A trzeba pamiętać, że najwięcej ludzi przychodzi zawsze w kolejnych dniach targów. Na pewno więc pobijemy frekwencyjny rekord - cieszy się Antoni Tokarczuk, dyrektor Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, która organizuje WOD-KAN.

Halę Łuczniczka w Bydgoszczy można odwiedzać jeszcze przez dwa dni. W środę będzie czynna między 10 a 17, w czwartek natomiast dwie godziny krócej. Normalny bilet kosztuje 12 zł. Za darmo wpuszczani są studenci, uczniowie szkół średnich i emeryci. W czasie targów odbędzie się także cykl konferencji, najważniejsza o problemie osadów ściekowych i koniecznych rozwiązaniach związanych z tym tematem.

Pełen wykaz konferencji dostępny jest na stronie organizatora www.igwp.org.pl.