Firma Systemair wprowadza na rynek nowe centrale wentylacyjne TIME.


Nazwę dla nowych central wentylacyjnych - TIME wybrano nieprzypadkowo.
Producent wskazuje jak łatwo oszczędzić czas wybierając centralę:

TIME to łatwość doboru i specyfikacji – oszczędzaj swój czas
TIME to krótki termin dostawy
TIME to nowoczesna technologia
TIME to ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji central.Centrale wentylacyjne TIME produkowane są w sześciu wielkościach od 1 500 do 15 000 m3/h.
Konstrukcja ścianek urządzeń TIME zbudowana jest w technologii "sandwich" z 50-milimetrową warstwą wełny mineralnej stanowiącą izolację akustyczną i termiczną. Wełna mineralna zamknięta jest pomiędzy dwiema blachami o galwanicznej powłoce z alu-cynku.
Konstrukcja nośna centrali składa się z zamkniętych, spawanych profili pokrytych warstwą alu-cynku, połączonych aluminiowymi narożnikami, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką sztywnością. Obudowa centrali spełnia wymagania klasy C4 odporności na korozję zgodnie z EN ISO 12944.2.
Obsługa techniczna centrali TIME została maksymalnie uproszczona. Elementy wymagające regularnego serwisowania zaprojektowano tak, by można było je wysunąć na zewnątrz. W nowej centrali Systemair zastosowano filtry typu kieszeniowego klasy F5 wraz z uszczelnieniem połączenia kasety z obudową. Obrotowe wymienniki centrali charakteryzują się wysoką sprawnością temperaturową dochodzącą do 85%. Ich sztywna konstrukcja zapewnia długą, bezawaryjną eksploatację. Proces odzysku ciepła regulowany jest przez układ napędowy ze zmienną prędkością obrotów.
Zastosowane w centralach wymienniki płytowe zapewniają wysoką szczelność, a ich sprawność temperaturowa osiąga 70%. Proces odzysku regulowany jest przez wbudowany kanał obejściowy z przepustnicami.
W TIME-ach zamontowano wentylatory typu plug-fan z napędem bezpośrednim, posadowione na specjalnych gumowych wibroizolatorach, co w połączeniu z dobrą izolacją ścianek centrali zapewnia skuteczne tłumienie hałasu.
Jednostki Time standardowo wyposażane są w układ kontrolno-sterujący.
Do pobrania: karta katalogowa central TIME