Thermoblok to produkt drewnopochodny, wykorzystywany przede wszystkim jako materiał izolacyjny w budownictwie. Thermoblok zatrzymuje ciepło zimą, chroni przed upałami latem, a dzięki doskonałej izolacji akustycznej, zapewnia komfort mieszkania i pracy. Jako naturalny materiał do izolacji cieplnej dachów, ścian i stropów, stosowany jest głównie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi.

Thermoblok - charakterystyka i zastosowanie
Dzięki zastosowaniu płyt Thermoblok możemy oszczędzać energię także w sezonie letnim. Thermoblok zapobiega nagrzewaniu się budynków latem, czego nie zapewnia warstwa izolacyjna wykonana z innych materiałów, jak styropian czy wełna mineralna.

Szczególne znaczenie ma to w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu. Powierzchnia dachu jest bowiem narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, absorbuje ogromne ilości energii cieplnej, którą następnie oddaje do pomieszczenia. Temperatura powietrza pod dachem może nawet przewyższyć temperaturę powietrza na zewnątrz. Latem, w przypadku ciemnego pokrycia, po południowej stronie dachu może ona sięgnąć nawet 100° C. Zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniach, nie tylko obniża komfort przebywania w nich, ale może także powodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych.

Wyjątkowa cecha płyt Thermoblok zwana pojemnością cieplną sprawia, że gorące powietrze zatrzymywane jest w warstwie izolacji aż do 12 godzin. To pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku i oszczędność energii elektrycznej potrzebnej do chłodzenia pomieszczeń.

Thermoblok, jako materiał ekologiczny, tworzy „oddychającą” warstwę izolacji. Tak korzystnego dla zdrowia efektu nie uzyskamy stosując izolację z materiałów sztucznych.
Thermoblok produkowany jest metodą mokrą, który w przeciwieństwie do metody suchej, stosowanej przez niektórych producentów nie wymaga dodatkowego stosowania klejów w procesie produkcji i nie powoduje zagrożeń emisji substancji niebezpiecznych. Dzięki temu, płyty Thermoblok są ekologicznie czyste a zatem przyjazne dla człowieka i natury, co więcej, posiadają klasę higieny E-1 określającą dopuszczalną zawartość formaldehydów (związki toksyczne zawarte w klejach i żywicach), co potwierdza wysoki, europejski standard ekologiczny (produkt otrzymał Medal Europejski w 2008 roku).

www.thermoblok.pl


Źródło: ''