Nowością, przedstawioną przez Thermaflex w marcu na targach ISH 2011 we Frankfurcie nad Menem, jest Flexalen HRV™ - innowacyjny system przewodów wentylacyjnych zintegrowany z izolacją termiczną i akustyczną.

Thermaflex Izolacji: Flexagen HRV - ciche przewody powietrzne
Flexalen HRVFlexalen HRV
Flexalen HRVTM - to system elastycznych izolowanych kanałów powietrznych - do zastosowania w szczególności w systemach rekuperacyjnych. Ciche preizolowane przewody powietrzne Flexalen HRV, łączą w jednym produkcie redukcję hałasu i energooszczędność.

Przewód wewnątrz ma gładkie ścianki. Osłonięty jest wewnętrzną izolacją wykonaną z pianki poliolefinowej oraz zewnętrzną warstwą - rurą wykonana z tworzywa HDPE.
Flexalen HRV to optymalne rozwiązanie dla instalacji wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Innowacyjny i przyjazny dla środowiska system kanałów ze zintegrowaną izolacją cieplną i akustyczną montuje się bezpiecznie, szybko i w prosty sposób - dzięki specjalnie zaprojektowanym łącznikom rur. Przewody można w łatwy sposób przycinać, łączyć z innymi urządzeniami w sieci wentylacyjnej. Co ważne, nie ma potrzeby stosowania podpór pod kanały - z uwagi na ich niewielką wagę. Zamontowany system jest bardzo solidny ze swoją stabilną obudową z rur HDPE, wytrzymały i odporny na wstrząsy. System zapobiega kondensacji pary wodnej,a zastosowana izolacja o zamkniętych strukturach komórkowych nie chłonie wody.

System składa się z produktów o średnicach 125 mm, 150 mm i 180 mm, w tym odcinki proste rury, kolana i łączniki.
Temperatura pracy: -40oC - 95oC
Przewodność cieplna: 0,04 W/mK (40oC)

Więcej informacji o produkcie: [attach=attach2]>>w broszurze pdf[/attach]