Na tegorocznych targach ISH - International Trade Fair Building and Energy Technology The Bathroom Experience Air-conditioning and Ventilation (15-19 marca 2005, Frankfurt nad Menem) Kermi przedstawił nową linię grzejników płytowych Therm X2.

W odróżnieniu od grzejników oferowanych przez innych producentów w Therm X2 wprowadzono zmiany wpływające na komfort użytkowania instalacji grzejnikowej i ograniczające zużycie energii. W klasycznym grzejniku płytowym czy to z przyłączem bocznym, czy dolnym ciepła woda wprowadzana jest równocześnie na wszystkie płyty grzejne. Efektem tego jest taki sam gradient temperatury wszystkich płyt, niezależnie od tego czy znajdują się one od strony pomieszczenia, czy też ściany. W Therm X2 ciepła woda przepływa najpierw przez płytę ustawioną od strony pomieszczenia powodując że właśnie ta część grzejnika jest najcieplejsza. Polepszono w ten sposób dynamikę ogrzewania grzejnikowego. Według danych przedstawionych przez firmę Kermi, Therm X2 osiąga pełną moc w czasie o 25% krótszym niż typowy grzejnik płytowy. Dzięki zastosowanemu układowi płyt zwiększono udział promieniowania oddawanego w stronę pomieszczenia ograniczając równocześnie promieniowanie grzejnika w kierunku ściany, zmiana ta spowodowała ograniczenie zużycia energii o około 5%.
Nowe grzejniki Kermi dostępne są w wersji profilowanej i plan z dolnym, centralnym przyłączem wody grzewczej. Na razie nie jest znany termin wprowadzenia w Polsce do sprzedaży nowej linii grzejników Kermi. źródło: Kermi opracowanie: Redakcja