Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550 to przede wszystkim oszczędność czasu w trakcie serwisu, kontroli i konserwacji instalacji Jest to profesjonalne rozwiązanie do codziennej pracy przy systemach klimatyzacji, chłodzenia i pomp ciepła. Oszczędność czasu w trakcie serwisu, kontroli i konserwacji instalacji!

Testo 550
Przeglądy instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych, a także wszelkie z tym związane prace serwisowe nie wymagają już zastosowania wielu osobnych urządzeń pomiarowych, takich jak: termometry, wakuometry oraz konwencjonalne, analogowe oprawy manometrów. Wszystkie potrzebne funkcje i parametry dostępne są teraz w jednym, przyjaznym dla użytkownika przyrządzie.

Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550 to profesjonalne rozwiązanie pomiarowe do codziennej pracy przy diagnostyce i konserwacji instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych, a także pomp ciepła. Umożliwia w prosty sposób kontrolować poprawność działania instalacji, monitorować proces jej opróżniania i napełniania, a także przeprowadzać testy jej szczelności .

Testo 550 szybko i precyzyjnie dokonuje pomiaru wysokiego i niskiego ciśnienia, a także kalkuluje temperaturę. Dzięki możliwości podłączenia dwóch, zewnętrznych sond temperatury, testo 550 jednocześnie kalkuluje temperaturę przegrzania i dochłodzenia w czasie rzeczywistym. Do tego celu można zastosować np. dostarczane w zestawie z Testo 550, sondy zaciskowe do pomiarów na rurach. Dzięki temu oszczędzasz cenny czas, gdyż pomiar obu temperatur odbywa się równocześnie !

Podczas opróżniania instalacji, testo 550 informuje użytkownika o osiągnięciu próżni. Dodatkowo, za pomocą pomiaru ciśnienia w instalacji oraz temperatury otoczenia, umożliwia przeprowadzenie testów szczelności instalacji.

Intuicyjna nawigacja menu gwarantuje bardzo szybkie zapoznanie się z obsługą przyrządu. Podświetlany wyświetlacz umożliwia wygodny i bezbłędny odczyt wartości pomiarowych nawet w ciemnym pomieszczeniu. Dwa praktyczne przyciski funkcyjne pozwalają na bezpośredni dostęp do wartości MAX/MIN i średniej oraz do listy 30 zapisanych czynników chłodniczych. Przepływ czynnika może być monitorowany poprzez wbudowany wziernik. Dodatkowo, specjalnie zamontowane uchwyty służą do wygodnego podłączania węży chłodniczych do baterii zaworów.

Sprawdź co potrafi nowa oprawa zaworowa testo 550:

• Precyzyjne czujniki ciśnienia – ciśnienie niskie, wysokie, kalkulacja temperatury

• Kalkulacja temperatury przegrzania i dochłodzenia (subcooling, superheating) w czasie rzeczywistym

• Wzmocniona konstrukcja i łatwość obsługi

• Charakterystyki 30 czynników chłodniczych zapisane w pamięci urządzenia (m.in. R134a, R407C, R410A)

Więcej na http://www.testo.com.pl