Clima-Produkt dostarczyła na potrzeby obiektu 20 urządzeń dla części basenowej i zaplecza socjalnego o łącznej wydajności 231000 m3/h

Termy Maltańskie - największy polski aquapark z centralami Clima-Produkt
Termy Maltańskie - to największy aquapark w Polsce, a drugi w Europie, położony na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W obiekcie znajdą się: baseny rekreacyjne i sportowe, kilkanaście rodzajów saun, zespół odnowy biologicznej, salon fitness i kręgielnia. Łączna kubatura wszystkich pomieszczeń to 253.659 m3.
W basenach Term Maltańskich wykorzystana będzie pochodząca z pobliskiego odwiertu woda termalna: pobierana z głębokości ponad 1.300 metrów solanka o temperaturze prawie 40°C i niskiej mineralizacji doskonale nadaje się do celów rekreacyjnych i leczniczych.
Budowa wpisana została na listę inwestycji związanych z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Oficjalne otwarcie planowane jest na październik 2011 (www.termymaltanskie.com.pl).

Clima-Produkt dostarczyła na potrzeby obiektu 20 urządzeń dla części basenowej i zaplecza socjalnego o łącznej wydajności 231.000 m3/hŹródło: Clima Produkt Sp. z o.o.